איי סימי

איי סימי

שיוטי גולט לאי סימי

בסימי יש את הנמל היפה ביותר ביוון כולה. משני צידי הפיורד ישנה עלייה תלולה ונדבך על גבי נדבך של בתים, שחלקם לבנים, כמה מהם פסטל צהוב, אך כמעט כולם עם הגמלון הניאו קלאסי- תזכורת לכך שלפני 100 שנה זה היה אחד מהאיים המשגשגים ביותר ביוון. כמעט שלא הייתה שום בניה בבטון מודרני וכיום יש רק את הבתים המיושנים והמשובחים הללו כדי שהמבקרים באי יוכלו לראות. כך גם הרוח של האי נשראת שלמה.

סימי ממוקמת בצד הדרומיל של האיים הדודקאנסיים, צפונית לרודוס וקרוב לחוף של דרום מערב טורקיה. האי הוא קצת יותר מ13 ק"מ מצפון לדרום, וכ8 ק"מ ממזרח למערב בשטח של כ68 ק"מ מרובע. סימי מחולק לאזורים יחודיים- כשאיאלוס הוא המקום בו נמצא הנמל הראשי. צ'וריו, "כפר" פשוטו כמשמעו, היא העיר העליונה ביותר באי. פדי ביי הוא העמק שנמצא מתחת לצ'וריו, דרומית לאיאלוס. נימבוריוס הוא המפרץ והיישוב שנמצא מצפון לאיאלוס. יש באי ישוב קטן שנקרא מראת'ונדה ןמתחם מנזרי שנמצא בפנורמיטיס.

יש הרבה כנסיות ומנזרים שניתן לראות. הנגיש ביותר מתואר כאן: הכנסיה של קונסטנטינוס ואלני בצד על מורדות ויגלה לאורך הכביש פנורמיטיס יש גינות, מרפסות ובאר. בד"כ נמצא שם מישהו בקיץ. המנזר של המלאך מיכאל ברוקוניוטיס נבנה ע"י האבירים של סיינט ג'ון המאה ה-14 על חורבותיו של מנזר מהמאה ה-5 שנבנה בעצמו על שרידיו של מקדש נוצרי. המנזר של סוטיריס מגאלוס, הוא ציורי מאוד ויש לו נוף מרהיב. במרחק הליכה ממנו יש כניסה להריסות של כרמים ישנים.

המנזר של המלאך מיכאל בפנורמיטיס, הוא המנזר המפורסם ביותר של האי. הכנסיה המקורית של סיינט מיכאל נבנתה בערך ב450 לספירה באתר של מקדש עתיק שנבנה לכבודו של אפולו. הוא מכיל סמל מפואר של המלאך ושני חלקי מוזיאון מעניינים. ניתן לארגן שם לינה ללילה. ישנן כנסיות ומנזרים אחרים שניתן לבקר בהם כחלק מטיול מאורגן או ע"י סירה אך במקרה של נימוס זה פשוט בלתי אפשרי.

האוטובוס בסימי עושה סעות בכל שעה מהנמל אל הכפר ועד לפדי ביי עד השעה 11 בלילה. הוא ממוזג ומאוד אמין. יש גם אוטובוס בשעות הבוקר לפנורמיטיס אך צריך לבדוק את שעות הנסיעה י הן משתנות בהתאם לעונה. שני האוטובוסים יוצאים מתחנת האוטובוס בצד הימני של הנמל. ישנם חמישה מוניות שנמצאות גם כן בצדה הימני של הנמל. המקום הרחוק ביותר שהן נוסעות אליו הוא למטה אל פנורמיטיס בצד הדרומי של האי. ניתן לשכור רכב וטוסטוס בקלות בנמל ובמפרץ פדי.

איזה עונה בשנה היא הטובה ביותר

הימים ביולי ואוגוסט הם הארוכים והחמים ביותר ובלילה חמים. ביוני, תחילת יולי ובכל ספטמבר ישנו מזג אוויר משתנה, כשחמים ביום וקריר בלילה. המים בספטמבר יכולים להיות לפעמים חמימים במקומות שונים. בחודשים מאי ואוקטובר ישנם תנאים מצויינים לשיט.

מידע על האי סימי

סימי שייכת לאיים הדודקאנסיים ושוכנת ממול החוף האסייתי המינורי ורק כמה מיילים אנכיים מרודוס. אריסטוקרטית ורחוקה מאוד מהמודל התיירותי ההמוני, סימי נעימה מאוד ומפתיעה את הבקרים שלה עם היופי המרהיב והפראי שלה.

כשמציצים לכיוון הנמל המושלם של סימי, גיאלוס שמו, אתה רואה מולך כפר ונציאני כנראה כמו גלויה מצוירת ויפה. הכפר שמור היטב להפליא ונמצאים בו שניים ושלוה קומות של אחוזות כשבחזית שלהם הצבעים בצבע בהיר ומלאים חיים ומשקפים את החיים העשירים שפעם היו באי של סימי, שהייתה פעם אחד האיים העשירים עם מסורת צלילה של ספוגים, בניית ספינות, וגילוף עצים. שני היישובים העיקריים של האי הם גיאלוס וצ'וריו שידוע בכינוי אנו סימי.

היישוב גאלוס מתחיל ממתיחות פורטנד בפאתי הגבעות שמסביב. הוא ממשיך לאורך כל הדרך במעלה הגבעה וסביב הטירה העתיקה של סימי וידועה כאנו סימי. צאו לטיול בכביש המרכזי של הנמל ושם תוכלו להתרשם ממגדל השעון העירוני שנבנה בשנת 1881, וגם מהפסל של הדייג מיכלאקי, שפיסל הפסל המפורסם כ. וסלאמיס והבניין ההיסטורי "קמפסופולו" ששם נחתמה הכניעה של האיים הדודקאנסיים ע"י הגרמנים לבעלות הברית.

בהליכה לכיוון הכיכר המרכזית של האי קאמבוס, אתם תגיעו לאנדרטה של החייל שנפל, המוזיאון הימי ששופץ לאחרונה וגם אל הכנסיה של אג לואניס ובחצר חץץ מרהיבה.

בהמשך הסיור שלכם בצד השני של הנמל(מאחורי מגדל השעון), שם תמצאו את המספנה של האי ואת כנסיית פנאגיה טו אוונגליסמו שעומדת מעליו ומברכת לשלום סירות ומבקרים. כשתסעו בעקבות הכביש תגידו לנוס, אחד החופים הפופולריים ביותר באי, וממש ממולו תראו את האיון נימוס. הטיות מסתיים בנימבוריוס, יישוב שנמצא על החוף שבו אפשר להנות מהמים הצלולים שנמצאים בו.

500 מדרגות אבן רחבות מייצרות את ה"קאלי סטרטה(נתיב הטוב ביוונית) שמתחבר לנמל צ'וריו. נתיב מרופד בארמונות ישנים בני שני קומות, והם נאו קלאסיים בצבעים חמים ומכוסים בגגות רעפים. זה היה אמור להיות הכביש המסחרי הישן של האי שבו הקברניטים והסוחרים היו גרים בבתיהם. בצ'וריו, אשר מחולק למחוזות, תוכלו לבקר בשרידי טירת האבירים של סיינט ג'ון שבתוכה שוכנת כנסיית הבתולה של הטירה(פנגאיה טו קאסטרו).

תעשו טיולים ארוכים ברחובות המרוצפים של צ'וריו ותקדישו זמן לבקר בכנסיות היפות שמציגות בעניין רק את ציורי הקיר שלהם וסמלים על גבי מסך. תוכלו לבקר בתחנות הרוח(פונטיקוקאסטרו) שהם מבנים מעגליים שכנראה בנויים על קברים היסטוריים. תוכלו להתרשם מתחנות הרוח וממה שנשאר מה20 תחנות רוח שהיוא כאשר סימי מנתה 30 אלף תושבים. משם יהיה לכם נוף נפלא למישורים המוריקים של יישוב שנמצא על חוף הים, של פדי. בפיאצות של אלמינאס(עם הקפה ההיסטורי שלה) ועם אי ת'נאסיס, תוכלו להינות מצבעיה של סימי.

ההיסטוריה של סימי

ההיסטוריה של סימי חוזרת לימי קדם. קאריקי אייגלי, ומתפונטיס הם כמה מהשמות העתיקים של סימי שבו על פי המיתולוגיה הברכות נולדו. סימי קיבל את שמו הנוכחי מסימי הנימפה, שעל פי המיתולוגיה הזדווגה עם פוסידון, אל הים, והביאה לחיים את הת'וניוס שהפך למהיג של התושבים הראשונים באי.

סימי, אי קטן ושומם, קישרה את שמה למסורת הימית מהשנים העתיקות. גלאפקוס מי שנחשב לתושב הראשון של האי היה שחיין טוב מאוד והיה גם מלח, שלימד את תושבי האי שהיו כנראה היו הקארסים והללגים. הומר מזכיר את סימי באיליאדה שהוא הוא מתייחס למלך הראשון של סימי, ניראוס, שהשתתך במלחמת טרויה עם 3 מספינותיו.

בשנת 1309, האי נכבש ע"י האבירים של סיינט ג'ון ואילו באותו זמן מתחילה גם תקופה של שגשוג לאי שבו בנו בניינים, סירות ספנות, דגו ספוגי מסחר, ופיתחו מלאכות אחרות. הסימיוטים נודעו כמלחים, דייגים, ודייסגי ספוגים והביאו עושר ותהילה לאי שלהם. סימי נכבשה ע"י הטורקים בשנת 1522 אך סימיוטס קיבל פריבילגיות מיוחדות כמו חופש הדת, וחופש הביטוי והדבר אפשר להם להתקדם במכתבים, ומלאכות כמו בניית בניינים ובתי ספר כמו אקדמיית אגיה מרינה(1756-1821) וכו'.

אתרי תיירות

ההיסטוריה המתועדת של סימי חוזרת עד לימי מלחמות טרויה(1120 לפנה"ס) והעבר שלה מלא בפלישות לאי. זה התחיל עם הדוריאנים(המאה ה-6 וה7) הרומאים כ200-300 שנה אחר כך, הטורקים(1522-1912) והאיטלקים(1912 עד מלחמת העולם השניה). לאחר מכן סימי הפכה לאי עם חשיבות אסטרטגית ופלשו אליו והפציצו אותו, גם ע"י בעלות הברית וגם ע"י מדינות הציר, בזמן שכל אחת שלטה באי.

לבסוף בשנת 1947 סימי יחד עם שאר האיים הדודקאנסיים הפכה לחלק מהאומה היוונית. בשיאו, לפני הכיבוש האיטלקי, סימי היה אי משגשג עם אוכלוסיה של יותר מ22 אלף איש. האי היה ידוע בגלל בניית הסירות שלו, דיג הספוגים, עשיית היין שלו, וגילופי העץ וסמלי הציירים וכמובן בגלל האיכות החינוכית יצאת הדופן של בתי הספר שלה.

סיורים באיאלוס, ונמל סימי, קטרנטים בחזית הנמל הוא מקום שבו הגרמנים חתמו על הכניסה של האיים הדודקאנסיים בסוף מלחמת העולם השניה. עוד קצת בהמשך לכיוון הגשר יש העתק מדוייק של ספינת לינדוס עם אנדרטת זיכרון. המוזיאון הימי הוא החלקה האחורי של העיר, והוא קל לזיהוי בגלל התותחים שבחוץ. המקום פתוח בימי שלישי עד ראשון בין 10:00-14:00.

כיכר העיר היא אחד מהמקומות לפסטיבל סימי. בכנסיית סיינט ג'ון יש אתרי קבורה מעניינים, כמו גם חצר אבן נאה, שגם הוא אחד מהמקומות לפסטיבל, כמו גם הבית ספר פטרידס שבקרבת מקום. קטרטקיס הוא שביל תלול בחלקה האחורי של הנמל לכיוון הטירה שנקראת צ'ריו, והיא הייתה הדרך הקדומה המחברת את הכפר עם הנמל לפני שקאלי נבנתה במאה ה-19. קאלי מתחילה בחלק האחורי של הריבוע בפינה הדרום מערבית של הנמל ומונה כ350 מדרגות עד לצ'וריו, עם כשבדרל תוכלו לראות ארמונות מהמאה ה-19.

אתרי תיירות בצ'וריו, הכפר הם:

קאלי שבהם נפתחות החגיגות ליד כיכר סילוגוס מחלקה האחורי של הכביש המוביל לטירה ולכנסיית למוניסטה. בנמל יש נוף מרהיב והדרך הזאת בסופו של דבר מתחברת עם החלק העליון של קטרטקיס, גרם המדרגות המקורי שמחבר בין איאלוס לצ'וריו.

הטירה נבנתה מחדש ע"י סיינט ג'ון בתחילת המאה ה15 במערך מבוצר הרבה יותר. המקום שרד במצב סביר עד מלחמת העולם השניה כאשר נעשה בו שימוש לתחמושת צבא הציר. המקום פוצץ, והחריב את הטירה והכנסייה שהיו בין כותליו. חלקים מהקירות נשארו ויש רובד גלוי, המנציח את פיליברט דה ניאלק, האביר הצרפתי.

ממשיכים הלאה לאורף קאלי, שם נמצאת בית מרקחת ישנה ששוחזרה ואוסך מעניין של צנצנות רפואה צרפתיות. בהמשך למעלה נמצא המוזיאון בצ'וריו הישן. לכו בכיוון השילוט. המקום פתוח בימי שלישי עד ראשון בין 10:00-14:00 ומכיל חפצי אומנות רבים ומעניינים. בית חציאגפיטוס הוא אחוזה מהמאה ה18 ששוחזרה ונמצאת בקרבת מקום והוא פתוח בזמן שעות פעילות המוזיאון.

ישנן כנסיות רבות בצ'וריו. הכנסיות בד"כ נעולות, אלא אם כן יש חגיגה. צ'וריו הוא איזור המיושב העתיק ביותר עם המון סמטאות צרות ובתים ציוריים מהתקופה הניאו קלאסית. על קו הרכס מעל איאלוס יש שורה של תחנות קמח. מכאן ניתן ללכת לטירה ששמה פונטיקוקאסטרו(שידועה בכינויה טירת העכבר).


איי סימי איי סימי איי סימי איי סימי איי סימי איי סימי איי סימי איי סימי

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]