איי קרפאת'וס

איי קרפאת'וס

שיוטי גולט לאי קרפאת'וס

לבקר את האי קרפאת'וס זה כמו לבקר עולם אחר! קרפאת'וס, מקום מדהים להפליא, ממוקמת בין כריתים ורודוס, באמצע הים הקרפאתי. אחרי שיט ארוך, אתם תמצאו את עצמכם הבאי ההררי הזה שקשה להגיע אליו, אך הוא הכי יפה מבין כל האיים הדודקנסיים.

האי הזה הוא מאוד מסורתי, והמתיישבים מטפלים בו המון על מנת לשמור על המסורות ושם תוכלו לראות את המסורות האותנטיים היווניים בדיוק כמו שהיו לפני חמישים שנה. למרות שבמרכז האי קרפאת'וס יש המון מסעדות ובתי קפה, האי לא נכנע לתיירות ותוכלו לגלות את החופים הטבעיים שיש לאי להציע בעצמכם.

אם אתם אכן מגיעים לקרפאת'וס, אתם חייבים לבקר בכפר שנמצא בהר אולימפוס, שם נשים עדיין לובשות את הבגדים המסורתיים ביומיום ותוכלו לראות במו עיניכם את העבר.

מידע על האי קרפאת'וס

קרפאת'וס הוא האי השני בגודלו מהאיים הדודקנסיים ונמצאים בו חופים יפים ותמצאו בו מגוון של נופים. הצד הדרומי שלו מכיל עמקים ומישורים, ומרכז וצפון האי של קרפאת'וס הוא הררי. קרפאתוס הוא המקום האידאלי לחופשה שקטה. קרפאת'וס או פיגאדיה- העירה בירה של האי גם משרתת כנמל המרכזית. השם של האי בעבר היה פוטידאו או פוסידיו. זוהי עיר מודרנית ללא בניינים גבוהים או אתרים. מרכז העיר נבנתה על הקצה של המפרץ ששמו ורונטי, שממוקם על 4 קילמוטרים של חול וחופים שם ניתן לשחות ושלכור מוצרי ספורט ימיים. על החוף נמצאים שאריות של הבזיליקה(בניין רומאי מוארך) של אגיה פוטיני. מתחילים בכביש של פיגאדיה ועוברים אל אמופי ומאקריס גיאלוס, נוסעים חזרה אל מנטס ואז ממשיכים אל ארקסה שבה נמצאת מצודה והשאריות הפרה-נוצריות של כנסיית סיינט אנסטסיה. הכביש משם מוביל אל פיניקי, לפקוס ומסוצ'ורי. ממסוצ'ורי נוסעים אל ספואה וממשיכים משם להתיישבות היפה של אולימבוס. בסוף הכביש נמצאת דיאפאני ומשם תזחרו אל הבירה ועל הדרך תבקרו בקירה פנאגיה, אפרי(קרפאת'וס העתיקה), וולדה ואת'וס. עם סירת מנוע אתם תסעו לחופים המרהיבים של קרפאת'וס ולדיאפאני ששם נמצא הנמל השני של האי. יש בו חוף עם נחלים גדולים ו312 תושבים. הים הצפוני של קרפאת'וס הוא מקום חשוב ששם נמצאים כלבי הים הנזירים(סוג של כלבי ים). ההר הגובה ביותר באי הוא קאלי לימני בגובה של 1215 מטרים.

ההיסטוריה של קרפאת'וס

לפי המיתולוגיה, התושב הראשון של האי קרפאת'וס היה הטיטאן לפטוס הבן של אוראנוס(אל השמיים) ושל גאיה(אלת האדמה), אב של האלים ושל אנשים הרבה לפני האלים האולימפיים. באי התיישבו לראשונה בתקופה הניאוליתית. הקשרים שהיו לקרפאת'וס עם האי כריתים שיחקו תפקיד משמעותי בהתפתחות האי העידן הברונזה. בזמנו, הנמל הכי חשוב של האי היה נמל פוטידאיו(כיום פיגאדיה) והוא הפך לביתם של המתיישבים מהכרתים. הקשרים בין שני האיים האלה נמשכו במאה ה14 לפני הספירה כשהמיסנאים תפסו שליטה של קרפאת'וס. פוטידאיו ננטש עקב מספר פשיטות אחרי 1200 לפני הספריה. התושבים של האי התיישבו במקומו יותר מוגנים כמו אפרי ששם הם בנו את העיר קרפאת'וס. התושבים נלחמו עם ספרטה במלחמה הפלופונסיאנית בשנת 431 לפני הספירה ואיבדו את עצמאותם לרודוס בשנת 400 לפני הספירה. בשנת 42 לפני הספירה האי נכבשה ע"י רומא. במאות הבאות, קרפאת'וס הייתה תחת שלטון הערבים, תחת השלטון הפיראטי של מורסקו, תחת הונציאנים, ותחת האימפריה העות'מאנית. האיטלקים כבשו את האי בזמן מלחמת העולם הראשונה. קרפאת'וס אפילו מצאה את עצמה תחת שלטון גרמני לכמה שנים עד סיום מלחמת העולם השניה. קרפאת'וס הפכה לחלק מיוון החדשה והעצמאית מאז ה7 במרץ 1948.


איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס איי קרפאת'וס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]