איי טילוס

איי טילוס

שיוטי גולט לאיי טילוס

אנשים פשוטים ומנומסים מברכים אתכם ברגע שאתם מגיעים לאי טילוס. באי טילוס יש רק 300 תושבים והתיירות באי מועטה. כאן תוכלו להנות מהחיים, מהטבע ומהשקט וגם תוכלו לשחוק במים צלולים. חוסר התיירות נותן לכם הזדמנות כדי להכיר באמת ומקרוב את המקומיים ולהפוך לחלק מחיי היומיום שלהם. אל תשכחו לבקר במגאלו צ'וריו כשבמקום שמקיף את הכיכר המרכזית תוכלו לראות שרידי חומות עתיקים, את עיר המתים(בית הקברות), את המוזיאון, המנזרים וחורבות הטירה.

מידע על האי טילוס

טילוס ממוקם בין האיים של חאלקי וניסירוס. יש בו שטח של 64 ק"מ מרובעים, קו חוף של 63 ק"מ והוא במרחק של 290 מיילים ימיים מנמל פיראוס. הקרקע שם סלעית כשעמק פורה קטן נמצא כמעט במרכזו של האי, אשר בסופו נמצא חוף אידאלי באורך ק"מ ששמו אריסטוס. בטילוס יש כיום 300 תושבים. באי יש שתי בסיסי התנחלויות: ליואדיה שהוא הנמל של האי, ומגאלו צ'וריו שהוא עיר הבירה והוא די מרשים כי הוא נבנה כיישוב.

הוא נמצא למרגלות גבעה סלעית עם הטירה, שנתנתה ע"י האבירים של סיינט ג'ון. עד תחילת המאה ה-18, כל הכפר התגורר בתוך חומות הטירה. במקום נמצאים עוד ציורי קיר מהמאה ה-16. בשנים האחרונות לטילוס היו יותר תושבים ויותר מחוזות, וכיום רק במגאלו צ'וריו ובליואדיה, עיר הנמל של האי עדיין יש תושבים כיום. המרבמרחק של 2.5 ק"מ ממערב למגאלו צ'וריו אתם תוכלו לבקר במנזר סיינט אנתוניס ואילו 6.5 ק"מ צפון-מערב נמצא המנזר החשוב של סיינט פנדלמון- המנזר החשוב ביותר באי. ההערכה היא שהאי קיבל את המראה הנוכחי שלו במאה ה15 ופרח בסביבות המאה ה18. יש בו הרבה ציורי קיר וחצר חצץ. עוד התיישבות שהיה בעבר התיישבות אך כיום הוא נטוש הוא מיקרו צ'וריו. מניחים שהוא נבנה בתקופת האיברים, אך תושביו החלו לעזוב אותו בזמן העשור של 1930.

ההיסטוריה של טילוס

טילוס היה מיושב לראשונה בתקופה הנאוליתית. פלשו אליו והוא נשלט ע"י שבטים שונים, כמו אנשי הפלסגיק מיסנאני. בנוגע לשמו, לפי מה שידוע הוא שומר על שמו המקורי עד היום. על פי המיתולוגיה, טילוס קיבלה את שמה מטילו, הבן הצעיר ביותר של טלקינידאס והליוס. האי טילו אסף צמחים רפואיים לאשתו החולה, ומאוחר יותר בנה מקדש שבו הוא הפך לכומר. למרות שבמיתוס יש קסם, את האמת על השם כמו שמות של איים רבים באיזור לא יודעים בוודאות. בטילוס נולדה וחיה המשוררת אירינה, שהייתה שווה בפרסום שלה לסאפו והיא מתה בגיל מאוד צעיר. בתקופות הלניסטיות טילוס היה נתון להשפעתה של המדינה האדירה של רודוף ולבסוף התאחדה איתה. בשנת 1310 האבירים של סיינט ג'ון פלשו לטילוס. הטורקים כבשו את האי בשנת 1522 ושלטו בו עד לשנת 1922 כשהאיטלקים לקחו את השליטה. טילוס התאחד עם יוון בשנת 1948.

אתרי תיירות

עניין מעניין הוא ממצאי הפליאונטולוג העל החשיבות העולמית. בנובמבר 1971 נערכו חפירות במערה של הרקאדיו, ונמצאו שרידים עתיקים רבים: עצמות של פילים ננסיים שחיו באי לפני כ50 אלף שנה עד לפני כ3-4 אלף שנים. עצמות של צבאים אשר חיו לפני כ140 אלף שנים וגם קרמיקה ניאוליטית וגם כלי אבן. ניתן לבחון את השלדים של הפילים הננסיים במוזיאון של מגאלו צ'וריו.

אתרים נוספים ששווה לראות בטילוס הם:

כנסיית תצ'יארחיס-במגאלו צ'וריו.
מנזר ע"ש סיינט פנדליימונאס.
כנסיה נוצרית בלואדיה.
כנסיית סיינט ניקולאס-בליואדיה.
ההתיישבות הישנה של גרה.

6.את מיקרו צ'וריו עם הכנסיות שיש בהם ציורי קיר מהמאה ה15 וה18.

יש בסביבות 20 קאפלות בכל רחבי האי ששווה לבקר בהם והם מכילים ציורי קיר מהמאה ה13 וה16.


איי טילוס איי טילוס איי טילוס איי טילוס איי טילוס איי טילוס איי טילוס איי טילוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]