האי קוס

האי קוס

שיט בסירות גולט מ-/אל האי קוס

האי קוס ממש שווה ביקור. קוס, זה שנתן לעולם את היפוקראטס אבי הרפואה. האי השלישי בגודלו של הדדוקנזים, הוא אי מאד ירוק עם מבנה מצוין וכבישים גדולים אשר עומדים בשורה עם עצי דקלים. במהלך הביקור שלך באי קוס, אתה חייב בוודאי לבקר בעתיקות הקדומות של העיר אשר הן רבות ומרהיבות, העתיקות של "אסקליפיוס", "טירת האבירים" והעץ הענק של היפוקראטס (גזע בקוטר של 11.5 מטרים!). בקוס תמצא כמה מהחופים היפים ביותר באיים הדדוקנזיים של יוון. עם הרבה אתרים ארכיאולוגים בתוך ומסביב לעיר, קוס הוא המקום האידיאלי להליכה ורכיבה על אופניים.

האי התיירותי קוס מכיל מגוון בארים ומועדונים, רובם ממוקמים בבירה ובאתרי הנופש התיירותיים. כל המקומות הללו מציעים מגוון של מוסיקה ואופציות לחגוג עד הזריחה. ישנו גם קולנוע בעיר ומספר טברנות שפתוחות עד 2 בבוקר ומציעות מוסיקה יוונית מסורתית.

מספר חופים יפהפיים באי קוס הם אחד מהגורמים העיקריים לפופלריות של האי. שוכנים במפרצונים ציוריים המתפרסים על קילומטרים, לחופים הללו יש מים צלולים המשתנים בין תכלת לאמרלד. בחלקם יש חלוקי נחל,באחרים יש חול דק ולבן, באחרים חול זהוב ואחרים מבורכים בחול שחור נדיר.

איך להגיע לאי קוס

במהלך עונת השיא, ישנן טיסות שכר הממריאות מערים מרכזיות באירופה (ול-) אל שדה התעופה קוס היפוקראטס.

בהגעה מבודרום, יש מעבורות ביניהן המופעלות על ידי חברות מעבורות. ארגון המעבורות בבודרום מארגן טיולים יומיים בין קוס לבודרום במשך הקיץ. בחורף, מעבורות נוסעות שלוש פעמים בשבוע בימי שני,רביעי ושישי. המעבורות עוזבות את בודרום בשעה 9:00 וחוזרת מקוס בשעה 16:30. הנסיעה בין בודרום לקוס אורכת כשעה. אותו הארגון גם מפעיל רחפת במהלך חודשי הקיץ בכל יום מלבד יום שני.

מהי העונה הטובה ביותר?

יולי ואוגוסט הם חמים וארוכים והלילות חמימים. יוני, תחילת יולי וכל חודש ספטמבר עם שילוב עדיף, עם ימים חמימים ולילות קרירים. המים בספטמבר יכולים להיות חמימים במיוחד במקומות מסוימים. חודשים מאי ואוקטובר מציעים תנאי שיט מצוינים.

מידע על קוס
אוכל בקוס

קוס תרצה את הטעם של כולם באוכל. החל ממסעדות ציוריות עם המנות המסורתיות שלהם, המנות העיקריות המפתות, מקומות אוזריים מגוונים לטברנות וטברנות דגים עם הארומה הנפלאה שבוודאי תעשה אתכם רעבים, לא תדעו במה להתחיל. לא לשכוח את מסעדות המזון הבינלאומי כמו איטלקית עם מגוון רחב של פסטות ופיצות אקזוטיות, סינית חמוצה מתוקה, הודית ומקסיקנית חריפה. כל הטעמים הגסטרונומים הבלתי נשכחים האלו זמינים עבורכם לא רק בעיר קוס אלא גם בכפרים.

חיי הלילה באי קוס

בקוס יש חיי לילה מיוחדים. כל הטיפוסים – האופנתיים, חסרי המנוחה, המסורתיים, השקטים, כולם נמשכים לחיי הלילה של האי. בארי חופים מציעים את השילוב המדהים של חזית ים יפהפייה ומשקה קר. לאלו שמחפשים אחר ערב יותר רומנטי ולאלו שמחפשים סטוץ, בעיר קוס יש רחובות מלאים בבארים ורחבות ריקודים שישאירו אותך מסתובב עד שעות הבוקר המוקדמות. לא משנה איפה תמצא את עצמך בקוס, יהיה לך לילה זכור להוסיף ליומן החופשה שלך.

קניות בקוס

קוס מצליחה לנהל שילוב מוצלח של מוצרי מורשת ומסורת ביחד עם ההתקדמויות טכנולוגיות חדשות. בטיול ברחובות הציוריים של העיר הישנה, תוכל מהר מאד לראות שיש מגוון גדול של מוצרים לבחור מהם. אז, בין אם אתה מחפש סבון משמן זית עבור האיכויות הטבעיות שלו, או אולי צנצנת דבש ביצור מקומי, ועד לקונסולת משחק לקטנטנים, או רק לפנק את עצמך בכמה תכשיטים, תמצא הכל במחירים סבירים.

היסטוריה של האי קוס

קוס נהייתה מיושבת בזמנים הפרה-היסטורים. בערך במאה ה-14 לפני הספירה, המינונים הגיעו לאי מכריתים. לאחר כמה מאות, הדוריאנים התחילו להגיע. בסביבות 700 לפני הספירה הם בנו את העיר העתיקה של קוס שביחד עם לינדוס, קמיירוס, לאליסוס ברודוס, קנידוס והליקרנסוס באסיה הקטנה, יצרו כביכול את דוריאן הקסאפוליס. במאה החמישית לפני הספירה, קוס נלקחה על ידי הפרסים אבל לאחר המפלה שלהם באדמת הליגה האתנית (479 לפני הספירה), בשנת 460 לפני הספירה, היפוקראטס, אבי הרפואה, ששמו מוכר ברחבי העולם מכיוון שהוא ייסד בית הספר הראשון לרפואה, נולד בקוס. לאחר מותו (357 לפני הספירה), תושבי קוס בנו את האסקלפיון המפורסם לכבוד האליל אסקלפיון, אשר פעל כבית חולים וטיפל באלפי מטופל מכל אזור הים התיכון והשתמש בשיטות טיפול שלומדו על ידי היפוקראטס.
לפי המיתולוגיה, קוס היא יבשת קדושה של אקלפיוס- אלוהי הריפוי. מציאות ארכיאולוגיות הוכיחו שהאי הזה היה מיושב מאז הזמנים הפרה-הסטורים.


המינונים התיישבו באי בסביבות המאה ה14 לפני הספירה ולאחר מכן הארכאנים, וכמה מאות לאחר מכן, הדוריאנים באו ובנו את העיר קוס. הפרסים השתלטו על האי במהלך המאה בחמישית לפני הספירה אבל הובסו על ידי האתניים (בקרב סלמינה) אשר השתלטו על האי.שנת 460 לפני הספירה היא השנה שבה היפוקראטס, אבי הרפואה, מייסד בית הספר הראשון לרפואה, נולד. לאחר המוות שלו בשנת 357, התושבים בנו את האסקפליון לכבוד האליל אסקפליוס. הוא שימש כבית חולים וקיבל מטופלים מכל אזור הים התיכון עם רופאים שהשתמשו בשיטות רפואיות שלומדו על ידי היפוקראטס. בזמן המלחמה הפולפינזית (431-404 לפני הספירה) , קוס היתה בת ברית עם אתונה. זאת הסיבה שבגללה האי היה חייב לתת כבוד כשהספרטנים פלשו ב-411 לפני הספירה. תקופה זו אופיינה על ידי צמיחה תרבותית, חינוכית וכלכלית. בשנת 335 לפני הספירה, האי קוס הפך להיות חלק מהאימפריה המקדונית. לאחר מות אלכסנדר הגדול, הפתולמי (ממשיכי דרכו) השתלטו על האי ועל שאר הדודקנזים. התקופה הביזנטית הביאה עושר וממון לקוס, אשר לרוע המזל אויימה בפלישות פיראטית תכופות שמתוכם הפלישות המסוכנות ביותר היו של הסרסנים. קוס הפכה להיות המושבה המזרחית של האימפריה הרומאית לאחר 82 לפני הספירה. ב1204 אחרי הספירה הונציאנים שלטו באי. אבירי סנט. ג'ון שנוסדו ברודוס, לקחו גם את השליטה על קוס ב1315 לאחר הספירה. מאה שנים לאחר מכן, הם בנו את המבצר המצוין שעומד היום בכניסה לנמל קוס וגם את הביצורים. בשנת 1522, הטורקים לקחו את האי והחזיקו בו עד 1912, כשחיילים איטלקים פלשו לקוס וגירשו אותם. רעידת האדמה ההרסנית ב1934 הרסה כמעט את כל האי. הגרמנים החליפו את האיטלקים ב1943. השלטון הגרמני היתה תקופה חשוכה עבור תושבי קוס שחיו סבל גדול וקיפוח. הסיוט הסתיים ב1945 וקוס הפכה להיות תחת שלטון בריטי. לבסוף, לאחר ה7 במרץ 1948, קוס אוחדה למדינה היוונית החדשה.

סיורים

"טירת נרציה" ממוקמת בכניסה לנמל קוס במקום בו, בעת העתיקה היה אי שתיקשר עם היבשה דרך גשר, שאפשר לראות אפילו היום (הגשר ברחוב הפיניקים). הוא נוסד משני תחומי הגנה. הפנימי בעל ארבעה מגדלים עגולים בפינות, המגדל הדרום מזרחי מהווה חלק מהמתחם החיצוני, עם מעוזים מסיביים על ארבע פינות, חומות ופתח לכלי נשק. שני המתחמים נפרדים אחד מהשני על ידי תעלת מגן גדולה אשר מתקשרת עם גשר מתרומם. הטירה נבנתה מאבן מקומית וגם מחלקי בניינים ישנים (עמודים, כרכובים, בסיסים, וכו'.) מהריסות העיר העתיקה. בחלק העליון של עבודת האבן, תוכל לראות דגלים רבים. מעבר לשער הראשי תוכל לראות עיטור הלניסטי עם מסכות וזרי פרחים. בתקרת השער (השער המרכזי, שער כרמנדינו) יש עמודי בזלת מונחים אלכסונית, אשר מגיע כנראה מוקדם מהבזיליקה הנוצרית של לימן.

טירת האבירים והמבצר, ביחד עם טירות העיר רודוס ובודרום, היו ההגנה האיתנה של האבירים נגד העותמנים. היא נבנתה לראשונה במהלך המאה ה-14 ובזמנו היו לה קירות חיצוניים עבים וצריח פנימי. הוא נפגע בשנת 1945 על ידי רעידת אדמה ונשמר על ידי שני אדוני האבירים במהלך המאה ה-16. הטירה היפהפייה והמרשימה עומדת על פיניקון (דקל שדרה), המחובר לכיכר פלאטאנו על ידי גשר, בעיר קוס.

האסקפיון של קוס ממוקם 4 ק"מ מערבית לקוס. אסקפליו הוא האתר הארכיאולוגי הכי משמעותי על האי. החפירות החלו ב1902 על ידי לאקובוז זרפתיס מקוס והרצוק מגרמניה. אקספליו נבנה באזור ירוק ומלא בעצי ברוש. בימי קדם, הוא שימש כבית נופש והיה מוקדש לאסקפליוס – הבן של אפולו , מגן הבריאות והרפואה. הרבה אנשים משמעותיים לימדו ועבדו כאן, אחד מהם היה אבי הרפואה, היפוקראטס. בגלל קרקע משופעת, אסקלפיו כולל 4 קומות מחוברות הנקראות "אנדירה". הקומה הראשונה מאופיינת בעתיקות של הבניה הרומאית במאה הראשונה לאחר הספירה. השניה, איפה שנאמר שבית הספר לרפואה היה ממוקם, ידוע עבור הקשתות והפסלים שבו. כאן היו מתקני הספא והם היו מורטבים ממעיין המלך האלקון ומעיין וורניקה על הר דיקאו. הקומה שלישית היא היכן שהיה נמצא מקדש אסקלפיוס מקיפריסוס אפולו (המאה הרביעית לפני הספירה). חפירות בסביבת האזור הביאו לאור אוצרות שלא יסולאו בפז למבקרים, המציעים בימת חצי עיגול ומקדש רומאי קטן המוקד לנרון. הקומה הרביעית נבנתה במאה השניה לפני הספירה והיא כוללת מקדש גדול בסטייל דורי, ביחד עם חדרי מטופלים


האי קוס האי קוס האי קוס האי קוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]