האי ארקי

האי ארקי

שיוטי גולט לאי ארקי

ארקי היא כנראה אחד מהאיים שהכי פחות מבקרים בו ביוון, כשהאי מאוכלס בכ-40 תושבים בלבד. האוכלוסיה באי כל כך קטנה שבביקור האחרון שלי בב"ס היה רק תלמיד אחד! אין כל כך מה "לראות" כאן, אבל האווירה כל כך שלווה ורגועה וזה מה שיכבוש אתכם במקום הזה. ישנם רק כמה מקומות בודדים של מסעדות ובתי הארחה, ומיני מרקט אחד מאוד קטן, אז אל תצפו לאותה הרגשה כמו באיים השוכנים לצידו של ארקי, למרות שהמון יאכטות עוצרות דווקא באי זה. האי של ארקי, או אקריס ונרקורי, כפי שהוא נקרא בימי קדם, שייך לתחום השיפוט של פאטמוס ונמצא הרחק 11 ק"מ מפאטמוס. האי מוקף באיונים(איים זעירים) שמרכיבים את מתחם האיי ארקי(מראת'י, סמינרוניסי, צוקה, צוקקי, אוופטיסטוס, מקרוניסי, פסאת'וניסי, קלובולוס וניסאקי).

מידע על איי לרקי

הדבר הטוב ביותר בקשר לאי הזה הוא שאין בו תיירים כלל וכלל. בחודש אחד בלבד(אוגוסט) האי שוקק חיים עם המון פעילויות, ובשאר הזמן תוכלו לנוח בשקט ושלווה, והאי יהיה לרשותכם בלבד.הכיכר המרכזית ליד הנמל מוקפת בפאבים, שנשארים פתוחים כל הזמן, ומגישים אוכל מצויין. ישנם כמה חופים טובים, כשהגדול ביותר מביניהם הוא טיגנקיה, שיש לידו איונים קטנים שניתן להגיע אליהם בשחיה.חוץ מזה, לאי אין מים טבעיים, והוא מלא באבנים ודי שומם. בטיול של כ15 דקות ברגל ניתן להגיע לכנסיה ישנה ומשם ניתן לראות נוף עוצר נשימה של האיים המקיפים את האי. כיום 40 תושביה הקבועים של האי עובדים בדייג ובחקלאות. ארקי, עם הנמל הציורי שלה משמשת כגן עדן ליאכטות וסירות בחודשי הקיץ. הסעודה החגיגית שנערכת ב23 לאוגוסט לכבוד מריה הבתולה מציעה למבקרים מוזיקה יוונית עממית ומאכלים יווניים אותנטיים. באי ישנם אכסניות שמציעות לינה לאנשים המחפשים שקט, יופי והכנסת אורחים נהדרת של המקומיים. בקיץ, ניתן להגיע לפאטמוס, פעמיים בשבוע, וגם לצ'יוס עם סירות של המקומיים, ולליפסי בהשכרת סירה.

ההיסטוריה של האי ארקי

בגלל שאין מים הראויים לשתיה באי, מעולם לא הייתה באי התיישבות מרוכזת. בארקי, כמו באיים האחרים סביבה, התושבים המקומיים הראשונים היו אני ה"קארס" ולאחריהם היו אנשים ה"דוריאן" שבאו ממיליטוס, והפכו את האי למקום עצירה בין סאמוס לקוס. הם בנו שם מבצר קטן על מנת שיוכלו לשלוט בציר השיט של האיזור. ההיסטוריונים טוענים שהמבצר נבנה בימי ההלניסטים, כנראה בשני שלבים של בניה. הצד הצפון-מערבי של המבצר(לפחות המגדל) נבנה בסביבות ה400 לפני הספירה. מסופר שבימי הרומאים, המבצר נהרס ע"י יוליוס הקיסר, אחרי שהצליח לשחרר את עצמו מפרמקוניסי, שם הוחזק כבן ערובה. מהכינוי של המבצר (טירתו של אווגוסטיני) הנמל של ארקי קיבל את שמו, הנמל של אווגוסטה. בנקודה הכי גבוהה של המבצר, מניחים שהיה קשר עין קסטלי, מבצרה של פטמוס. בשנת 1087, הקדוש קריסטודולוס הפך לבעליה של פאטמוס, האי של ארקי שומש ע"י המנזר כשטח חקלאי ולרועי הצאן של המנזר, שעדיין היא בעליה של רוב השטחים באי. 2 מטבעות ארד נמצאו באי, כשאחד מהם הוא מסוג של מטבע רומאי שבצד אחד ניתן לראות את קרקאלאס וסייטיס. בטיגנאקיה, חוף קטן וחולי בצד הדרומי של האי, ובמיוחד בצד המזרחי של האי, נמצאו קדרות וכלי חרס עתיקים(בתקופה הניאוליטית), באיזור קוצורה, בצד הצפוני של האי דייגים דיווחו שיש מבנים בתוך המים.


האי ארקי האי ארקי האי ארקי האי ארקי האי ארקי האי ארקי האי ארקי האי ארקי

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]