איי קאסוס

איי קאסוס

שיוטי גולט לאיי קאסוס

האי קאסוס הוא שקט ומזמין ללא הרבה תיירים. התיירים המעטים שכן מבקרים באי קאסוס מחפשים שלווה מוחלטת וחופש לתור את האי לבד. קאסוס הוא אי הררי עם המון כנסיות ישנות, מערות, ויופי טבעי מדהים להפליא, שמחכה רק לכם על מנת שתוכלו לגלות אותו בהרפתקאת אוהבים. יש בו אוכלוסיה המונה כ1500 תושבים(בעיקר ימאים) שגרים בקהילה הקטנה של פראי.

בקאסוס תוכלו לשחות לנמל של פראי, ולחופים של אמבוריוס וקופטרי. אם תגיעו בזמן הנכון לאי קאסוס, תוודאו שאתם מגיעים לחתונות ולסעודות החגיגיות שעדיין משקפות את המסורות היווניות.
On Kassos you will swim around the port of Fry, and on the beaches of Emborios and Kofteri.If you come at the right time to Kassos island, make sure to attend the local marriages and feasts that still reflect the island's heritage and folklore.

מידע על האי קאסוס

קאסוס, האי הדרומית ביותר מבין האיים הדודקנסיים, נמצאת רק 27 מייל בקו אנכי מכריתים. המתיישבים הראשונים שם היו הפניקים. הומר(אחד המשוררים המוכרים ביוון העתיקה) מזכיר את האי הזה באחד הספרים שלו על המלחמה הטרויאנית. קאסוס הוא אי הררי, עם קו חוף סלעי, ומונה כמה חופים. במאה ה18, קאסוס צמחה והתעשרה עקב המסחר המוצל שלה. היא שיחקה תפקיד משמעותי במלחמת העצמאות היוונית בשנת 1821, כשנקמה בטורקים-מצרים שפתחו באש לכיוון האי במאי 1824 ושחטו ללא רחמים את המקומיים. רק אחדים שרדו. עיר הבירה של האי היא פרי, שנבנתה על מפרץ בוקה. הבתים הישנים שבנויים שם מאבן- שרבים נבנו ע"י מפקדי אוניות- נבנו בשני צידי האי והם מגיעים לחופים. מצד המזרחי ממש ליד פרי נמצאת אמבוריוס, הכפר השני באי. יש בו כנסיה מרהיבה שמוקדשת ל"בתולה". כפרים אחרים הם: אגיה מרינה, שנמצאת דרום מערב במרחק קילומטר. 2 קילומטרים מאגיה מרינה ישנו מערה שקוראים לה סלאי, בעומק 30 מטר ובאורך של 8 מטרים, עם נטיפים מרשימים. שחיינים ימצאו חופים נהדרים בפראי, אמבוריוס, אמודה ובאיון(אי קטן) ארמטיה.

ההיסטוריה של קאסוס

קאסוס היא הראשונה שמוזכרת באיליאדה(שיר אפי יווני על המלחמה בטרויה) של הומר, שבה היוונים הולכים להילחם בטרויה. האי נקרא בעבר גם אמפה, אקנה ואסטרבי. השם קאסוס מגיע לפי האגדה מהמתיישב הראשון של האי, שהיה נסיך מהכריתים. זה מצביע על כך שהמתיישבים הראשונים של האי היו מינואים(אנשים שגרו בכריתים). במאה ה8 לפנה"ס היא נכבשה בידי רודוס, ו300 שנה מאוחר יותר היא הפכה לחלק מקבוצה שכללה כמעט את כל יוון כשהתקיפה את הפרסים. בימי הביניים קאסוס הייתה שייכת לונציאנים, אך האמת הייתה שהיא הייתה מקום עצירה לפיראטים. כשהטורקים שלטו באי במאה ה18, היא נחשבה למקום משגשג. למרבה האירוניה של הטורקים, המצב הזה עזר במלחמת העצמאות שהתחילה בשנת 1821, מאחר שהאי עזר לצד היווני ושלח צי של 80 אוניות לעזור במלחמה.

למרבה הצער צעד זה לא עזר לאי, שכן כמעט כולם מתו בזמן המלחמה: או כלוחמים, או כשהטורקים שחטו את כל תושבי האי. השלטון הטורקי נעצר רק בשנת 1921, כשהאיטלקים כבשו את אי. קאסוס לבסוף שוחררה בשנת 1948. עד אז האי כבר הפך לשומם ורק לאחרונה החל לצבור תאוצה בתיירות ובמתיישבים.


איי קאסוס איי קאסוס איי קאסוס איי קאסוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]