רודוס

רודוס

הפלגות גולט מ-/ל- רודוס

רודוס ( Rhodos או Rodos ביוונית), שוכן בין כריתים והמזרח הקרוב בים האגאי. רודוס הוא האי הדודקנזי הכי גדול. הוא נקרא אי השמש או אי האור. כמעט ואין פה ימים שהשמש לא זורחת. עם האקלים הסוב-טרופי ויותר מ-3000 שעות שמש בשנה, אפשר להבטיח לך שיזוף טוב בחופשה שלך. רודוס היא אחד מאיי התיירות הכי פופולרים ביוון – אפילו יוונים בעצמים באים לרודוס לחופשה מהיבשה.

כיום רודוס מציע למבקרים שלו של חלופות פנאי במשך כל השנה, המכסות כל מיני סוגים של פעילויות תיירותיות. היופי הטבעי באי, האנדרטאות מההיסטוריה הארוכה והסוערת, אופי רודוסמופוליטני וגם הכנסת אורחים חמה אשר מוצעת בנדיבות על ידי אנשי רודוס, תשתית תיירותית מצוינת המתפארת במלונות המודרנים ביותר, הכל על מנת לרתק את המבקר.

העיר המודרנית של רודוס היא אחת מהערים הגדולות באיים היוונים, עם בערך 60,000 תושבים קבועים. זהו המרכז התרבותי והפיננסי של דרום מזרח הים האזור האגאי, והוא משלב בהצלחה הווה מלא חיים עם עבר מלא בהיסטוריה. ישנן סיבות רבות מדוע רודוס היא אחד מאתרי הנופש פופולרים ביותר בים התיכון, הסביבה הטבעית (ימים נקיים כקריסטל, פארקים ומתקני פנאי רבים), השמש הבהירה והכנסת האורחים החמה של תושבי האי בעצמם.

לעיר יש תשתית מצוינת והיא מציגה מגוון רחב של בידור (חיי לילה, ספורט, אירועים תרבותיים, וטיולים יומיים ללינדוס הנהדר ולאיים השכנים קוס, פתמוס, קרפאטוס, קלימנוס ולרוס). לבסוף, למבקרים יש הזדמנות ללמוד משהו לגבי ההיסטוריה מלאת האירועים של העיר, לבקר במוזיאונים או לבקר באתרים.

איך להגיע לרודוס

במהלך עונת השיא, יש טיסות שכר היוצאות מערים גדולות באירופה ל- (ומ-) שדה התעופה הארצים של קוס היפוקראטס.

בהגעה מבודרום, יש מעבורות המופעלות על ידי חברות מעבורות. ארגון המעבורות של בודרום מפעיל טיולים יומיים בין קוס לבודרום במשך הקיץ. בחורף, מעבורות פועלות שלושה פעמיים בשבוע בימי שני, רביעי, ושישי. המעבורות עוזבות את בודרום ב9:00 בבוקר וחוזרות מקוס ב16:30 אחר הצהריים. הטיול בין בודרום וקוס אורך כשעה. אותו הארגון מפעיל גם רחפת במהלך חודשי הקיץ – מלבד ימי ראשון.

מהי העונה הטובה ביותר?

ימי יולי ואוגוסט הם ארוכים וחמים והלילות חמימים. יוני ותחילת יולי וכל ספטמבר מציעים שילוב יותר טוב, עם ימים חמימים וערבים קרירים. המים בספטמבר יכולים להיות חמימים במיוחד במקומות מסוימים. חודשי מאי ואוקטובר מציעים תנאי שיט מצוינים.

היסטוריה של האי רודוס

ממוקם במיקום אסטרטגי , לאי יש עבר רועש, הקשור לים. רודוס היתה מיושבת כבר בזמנים הפרה היסטוריים. האי הרחיב בהדרגה את השפעתו ונהיה קשר מסחרי חשוב באזור הים התיכון. בשנת 408 לפני הספירה, שלושת הערים הדוריות הכי חשובות באי הנקראות לשליסוס, לינדוס וקמירוס, התאחדו לייסד את העיר רודוס בצד הצפון מזרחי של האי. האיחוד בישר עידן חדש בהיסטורית האי. העיר רודוס אשר מעריצה את השמש, הפכה להיות מרכז פוליטי,מסחרי ודתי. תור הזהב שלה נמשך מהמאה החמישית ועד המאה השלישית לפני הספירה. היה זה בזמן התקופה הזו שהקולוסוס של רודוס, אחד משבעת פלאי העולם, נבנה והוקף על הנמל. הפסל הענקי המרשים הזה נהרס במהלך רעידת אדמה. במשך 150 שנים, האי שגשג והראה את כישורי הניווט הכישורים הימיים שלו,וביסס את אחד מהמוניטין הטובים ביותר בתחומים האלו. רודוס האריכה את שליטה, יצרה מטבע משל עצמה, כתבה את החוקים הימיים הראשונים, קדמה את האמנויות, תיאטרון וספורט. בית הספר לרטוריקה הפך למפורסם ומשך רומאים ויוונים רבים. במאה השניה לפני הספירה, רודוס נהייתי בת ברית של רומא, דבר אשר הוביל להיחלשות בהדרגה של האי, שהחל מהמאה הרביעית לאחר הספירה, הפך למחוז רומאי. סנט פול ביקר באי וגייס את הנוצרים בראשונים בשנת 57 אחרי הספירה, כש בשנת 395 האימפריה הרומאית התחלקה, רודוס ואיים נוספים מ"פרובינצית האיים" נכללו באימפריה הביזנטית. יורדי ים חדשים תקפו ולעתים תכופות בזזו את האי במאות העוקבות. אבירי מנזר סנט ג'ון נוסדו ברודוס ב1309 אחרי הספירה. השהות שלהם העניקה לעיר סדרת בניינים מלכותיים מוגנים על ידי חומה מבוצרת. החל מ-1522, האיים הדדוקנזים הם חלק מהאימפריה העותמנית, עד שנת 1912 אחרי הספירה, כשהם נפלו תחת שלטון איטלקי. אמנת פריס סיימת את השלטון הזה ובמרץ 1948, האיים אוחדו עם יוון.

ביקור באתרים

• עיר ישנה מימי הביניים
• מסגד סולימאן
• הקסטלניה
• בית החולים סנט קתרין
• ארמון האדמירליות
• תיאטרון ריקודי עם
• השוק החדש
• ארמון הארכיבישוף
• כנסיית האוונגליסטים
• העירייה
• בית התיאטרון והממשל
• מסגד מוראד רייס
• המכון לביולוגיה ימית
• האקרופוליס של רודוס העתיקה
• בית הקברות הישן של אגיוס יואניס (סנט ג'ון)
• אתר ארכיאולוגי של קמיירוס העתיקים
• האתר הארכיאולוגי והאקרופוליס בלינדוס
• אתר של לאליסוס העתיקה
 


רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס רודוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]