האי חאלקי

האי חאלקי

שיוטי גולט לאי חאלקי

חאלקי היא אחד מהאיים הדודקאנסיים. חאלקי הוא המקום המושלם למי שרוצה להימלט מהלחץ היומיומי וליצור לעצמו קצת שקט בראש. באי נמצאים בתים יפים שמפוזרים ברחבי האי, ותוכלו לראות שם נמל ציורי, סירות דייגים שעוגנות, וברקע יהיו לכם הרים מחוספסים. עם האקלים המצויינים שבה והאנשים הנחמדים באי, נסיעה לחאלקי נחשבת נסיעה ל"גן עדן" לגוף ולנשמה. ההתישבות היחידה בחאלקי, נימבוריוס, שוכנת ליד נמל יפייפה שבו יש מים צלולים. הבתים החדשים ששופצו שם הם בגובה 2-3 קומות, ואין להם מתחרים ביופי לעומת איים אחרים. בזמן הביקור באי, תוכלו לעשות הליכות ארוכות ולגלות יותר מ360 קאפלות, וגם את השרידים מימי הביניים של הטירה ששכנה שם, וגם את צ'וריו, העיר בירה של האי, שנמצאת למרגלות הטירה. החיים בחאלקי הם פשוטים ורגועים, וניתן לבלות שם שעות ולנוח מתחת השמש ולשחות איפה שתרצו. לבסוף, אם תרצו לברוח לכמה שעות מהשקט של האי, האי השוקק חיים של רודוס נמצא בקרבת מקום. תזכרו רק שבאי אין אוטובוסים ורכבים, באי הזה תוכלו להגיע ממקום למקום רק ברגל!

מידע על האי חאלקי

חאלקי הוא אי קטן והררי, של כ400 תושבים, שמכסים אדמה בשטח של 28 ק"מ. השם שלו בא מנחושת(חאלקוס ביוונית) שפעם היו כורים שם. יש בו התיישבות אחד בלבד. אמבוריו או נימבוריו, עיר נמל קטנה שבה יש אחוזות ונציאניות בגובה של 2-3 קומות, ולידן יש מגדל ביזאנטי עם פעמון, והרים מחוספסים שלידם שוכנים 3 תחנות רוח(וסילקיו, אגלקיו, ואנדריקאקיו). בכביש הראשי שמוביל אל הנמל ומהנמל, ניתן לראות את הפסל של אלכסנדרוס דיאקוס, החייל הראשטו שנהרג בהגנה על זכויות הדמוקרטיה והחירות באיי הדודקנסיים בזמן מלחמת העולם השניה. אל תפספסו את הכנסיה של סיינט ניקולאס, שנבנתה בשנת 1861, עם מגדל פעמון מרהיב, ובתוכו גם נמצא מוזיאון מרשים. בנוסף באמבוריו ניתו לראות את השעון שעל המגדל- תרומה שניתנה ע" הקהילה החאלקיאנית- ואת הבניין של היונה וובאלי, שפעם שמרו בו מוצרי ספוג. 10 דקות מאמבוריו, נמצא החוף פונדאמוס, חוף שיש בו חול רך ומים צלולים. אך יש עוד חופים שכן חאלקי מוקפת בחופים עם חול לבן, חלק מהם במרחק הליכה וחלק בשיט עם סירה. הצעה שלנו היא לשכור סירת מנוע קטנה על מנת שתוכלו לבקר בחופים של יאלי, טראצ'יה, קאניה או ארטה, ובאיון(אי קטן) של אלימיה. אם תצעדו עוד לכיוון פנים האי, תוכלו תמצוא טירה ממסעות הצלב, שנמצא על גבעה, וכיום הוא נטוש. ההליכה אל הטירה היא נהדרת וההריסות נותרו אותו דבר ולא נגעו בהם. לטירה החאלקית יש היסטוריה של יותר מ2000 שנים. האבירים של סיינט ג'ון בנו את הבניין המרכזי על החורבות של אקרופוליס העתיקה במאה ה15 או ה16. כשעולים לכיוון הטירה המבקרים נתקלים בשיש עתיק, יסודות של הטירה, אך גם בחומות של התקופה ההלניסטית. זהו נתיב היסטורי. הנוף מעל העיר לכיוון רודוס, או לכיוון קרפאת'וס הרחוקה הם עוצרי נשימה ומרהיבים כאחד. בכיוון צפון מזרח של הטירה, ניתן לראות את הטירה של סיינט ניקולאס וטכניקת הציור על הקיר. חאלקי היא אי אידאלי לאנשים שאוהבים ללכת ברגל. תוכלו ללכת ברגל ולגלות 360 קאפלות, רובם מאוד ישנות. המקומיים ישמחו מאוד לארח אתכם. ואם תזכו להיות שם בזמן הפסטיבל שלהם זאת באמת תיהיה חוויה שלא תשכחו. בכל 29 באוגוסט, מתקיים באי סעודה ענקית שמתקיימת במנזר של אי ג'יאניס, וכל התושבים שבעבר חיו בחאלקי, חוזרים ליום זה כדי לחגוג אותו, וכולם מוזמנים, גם אתם.למרות שהיא נמצאת במרחק נגיעה מהאי רודוס, היא מאוד שקטה ושלווה.

ולאלה שמרגישים אנרגטיים, אפילו לרודוס אפשר להגיע ביום, אם אתם מחפשים קצת אווירה רועשת יותר!

ההיסטוריה של האי חאלקי

חאלקי כנראה קיבלה את השם שלה ממפעלי הנחושת(ביוונית חאלקוס) שהיו שם בזמני העבר. לפי המיתולוגיה היוונית הטיטאנים היו המתיישבים הראשונים של האיים הסובבים. הפלסגים גרו כאן הרבה זמן, משאירים אחריהם כמה וכמה מבנים, לפני שהם הוכנעו ע"י הכריאנים, הדוריאנים, ולאחר מכן הפיניקסים. ארטנסה, המלכה המהוללת של חאלקי גרה כאן בעבר, לפני שהוגלתה בקרפת'וס שם היא התאבדה אחרי מות בעלה. שאריות של שלושת המקדשים של האל אפולו משומרים באיזור של פפקיה, שכיום מוכרת בתור נימבוריו(לאורך קו החוף). אפולו הוערץ ע"י המקומיים. בזמן השגשוג של אתונה, חאלקי שילמה את המיסים שלה בקביעות. במאה ה-7 נכבשה ע"י הערבים, עד שנת 825 שבה היא שוחררה. ונציאנים וג'נוביאנים הגיעו לאי בשנת 1204 ותיקנו את המצודה העתיקה, כשבו בזמן בנו מצודה גם באי אלימיה. בשנת 1523 חאלקי נכבשה ע"י הטורקים. בשנת 1821 היא נכבשה במהפכה ע"י האיטלקים, ואז בשנת 19212 הוחזרה לשליטת יוון יחד עם שאר האיים הדודקאנסיים.

אתרי תיירות

חלק מהאתרים החשובים ביותר שניתן לראות בחאלקי הם:

  • טירת הצלבנים העתיקה
  • הכנסיה של סיינט ניקולאס
  • 3. המנזר של סטארווס
  • המנזר הישן של טאצ'יארחיס מיכאל פנורמיטיס
  • הכנסיה הקטנה של אי ג'יאניס
  • המנזר החצי הרוס של סיינט זכריאס
  • 7. המקדש של אפולו
  • האיונים(איים קטנים) של אלימיה וקרוואטי

האי חאלקי האי חאלקי האי חאלקי האי חאלקי האי חאלקי האי חאלקי האי חאלקי האי חאלקי

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]