איי ניסירוס

איי ניסירוס

שיוטי יאכטה לאיי ניסירוס

ניסירוס, אי קטן נמצא באמצע מתחם האיים הדודקנסיים, ויש בו הרבה יופי טבעי ומורשת תרבותית עשירה של תושביו ששומרים את המסורות בחיים עד היום. התכונה הגיאומופרפולוגית ביותר של האי היא הר הגעש שלה. מסופר כי ניסירוס נולדה לאחר כמה וכמה התפרצויות של הר הגעש, שהוא ייחודי מסוגו ביוון. הר הגעש שבאי ניסירוס עדיין נחשב פעיל, ובגלל הגישה הקלה למכתשים באי, אלפי תיירים ומדענים מכל רחבי העולם באים לבקר בו בכל שנה. הר הגעש והשלווה שהאנשים חווים בכפרים בציוריים של ניסירוס הם שניים מהאטרקציות המרכזיות שיכבשו אתכן בוודאות.

לבסוף, באי יש עולם חי ועשיר בצמחיה שהמומחים בתחום הכריזו שהוא מאוד ייחודי.

מידע על האי ניסירוס

באי ניסירוס יש שטח של 41.6 ק"מ מרובעים וקו חוף של 28 ק"מ. הוא ממוקם במרכזו של מתחם האיים הדודקאנסיים. האי שוכן בין איי קוס לאי טילוס וצוקי קנידוס של אסיה המינורית. בניסימוס יש צורה כמעט מעגלית בקו החוף שלה ולכן, הוא לא עשיר בצורות גיאופיזיות. האי מורכב מהרים אשר מקורם בפעילות וולקאנית שבתוך לוע הר הגעש הענק, שרוחבו 950 מטרים ואורכו 2400 מטרים, והוא ממוקם במרכזו של האי המעיד על העבר הוולקני שלה. המבקרים יכולים להעריך מקרוב את המתכשים המרשימים בגדולים ביותר כשהם בעלי קוטר של 260 מטר ועומק של 30 מטר. מעיינות תרמיים נמצאים בנקודות רבות באי ניסירוס, הידועים ביותר נמצאים מרחק קצר ממנדראקי. הבירה של ניסירוס היא מנדראקי שמתגאה בבתים לבנים ומסוידים בלבן, בסמטאות צרות צבעוניות ובכיכר ליקיומני היפה(הידוע בכינויו "הכיכר של האישה הזקנה"), אשר מוצל על ידי עצים גדולים. בעיר יש מוזיאון פולקלור קטן עם תערוכות מעניינות. העיירה ההררית הקטנה של אמפוריוס נמצאת 8 ק"מ מדרום מזרח לבירה, ורק במרחק קצר ממנו נמצא המנזר של "גבירתנו הבתולה" שבנוי על גבעה בגובה 500 מטר, ומציעה נוף פנורמי ומרהיב. בדרום האי נמצאת ניקיה, שבה נמצא המנזר המדהים של סיינט ג'ון. יישוב שנמצא קרוב לחוף היפה של פאלי, ממוקם 4 ק"מ צפונית מזרחית מהבירה. אתר עלייה לרגל חשוב באי הוא "גבירתנו ספיליאני"(מהמערות). הוא ממוקם בצורה מופלאה בחלק עליון תלול של סלע, כשבמערה שלידו האגדה מספרת שהייתה מקום לשמירה של סמל הבתולה. השבילים באי הם אידאליים לחובבי טרקים.

ההיסטוריה של ניסירוס

על פי מיתולוגיה עתיקה, פוסידון עזר לזאוס במלחמתו נגד הטיטאנים, ורדף אחרי הענק המפחיד פוליבוטיס בקרקע ובים. כאשר פוסידון הגיע לאי קוס הוא שבר חתיכה של האי עם הקלשון האדיר שלו וזרק אותו על פוליבוטיס שנקבר תחתיו. החתיכה השבורה הזאת הפכה לאי ניסירוס. הר הגעש נוצר על פיו של פוליבוטיס ואת הקולות הקבועים שאפשר לשמוע מהר הגעש אומרים שהם האנחות של הטיטאן הקבור! השם של האי אולי מגיע מאי בתקופה ההלנית בים האגאי. הומר מתייחס לשיתוף הפעולה של תושבי האי ניסיריאן במשלחת הטרויאנית. תושבי ניסירוס סגדו לדלפיניוס אפולו כמו גם לאל הים פוסידון, מקדש למה שפעם היה ממוקם היכן שנמצאת פאלי כיום. גורלה ההיסטורי של ניסירוס משותף עם גורלם של איים אחרום בצד הדרום מזרחי של הים האגאי. שודדים פיראטיים עגנו באיזור עד שאבירי רודוס השתלטו על האי בשנת 1312. בשנת 1522 הטורקים כבש את ניסירוס ושבנת 1912 האיטלקים עלו לשלטון, ובסוך מלחמת העלם השניה ניסירוס התאגדה עם יוון.

אתרי תיירות

מקום יוצא דופן הוא הר הגעש של האי שבו י גם חשיבות מדעית וגם יופי טבעי וייחודי. כמו כן, אל תחמיצו את האתרים הבאים:

המנזר ע"ש "גבירתנו ספיליאני".
מוזיאון ההיסטוריה והפולקלור.
הקאפלות הקדושות של הנצרות.
צלב, מריה הבתולה וסיינט ג'ון.
פלאיוקסטרו- המצודה של העיר העתיקה.
החורבות העתיקות של ארגוס.
"דרקוספיליה".
חורבות בזיליקות נוציריות קדומות שפזורות בכל רחבי האי.
ההתיישבות המסורתית של ניקיה, פאלי, ואמבוריוס עם הבתים המסורתיים שלהם, המרפסות הצבעוניות שלהם והגינות הלבנות המסוידות.


איי ניסירוס איי ניסירוס איי ניסירוס איי ניסירוס איי ניסירוס איי ניסירוס איי ניסירוס איי ניסירוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]