איי לרוס

איי לרוס

שיוטי יאכטות לאיי לרוס

לרוס הינו אי עם אקלים אידאלי לחופשה שקטה ונעימה. ירוקה עד מאוד, עם הרבה מפרצים מזמינים וחופי ים חוליים יפים, בלרוס ניתן להירגע מהנוף המרהיב והשלו. האי לא ממש תיירותי, ונהמל הראשי שנמצא בו, לאקי, הוא אחת הדוגמאות הטובות ביותר לעיצוב הפנים של ארכיטקטורת יוון. הוא תוכנן ע"י הארכיטקטים של מוסוליני בשנת 1923 ואף בניגוד לרצונו של הדיקטטור, ולאחר מכן הבירה עברה להיות מעל הכפר פלטאנוס. שאר האי הוא ירוק עם חופים מדהימים ומפרצים גדולים. רוס הוא המקום האידאלי לטיולי שיט לחוף הטורקי ולאיי הדודקאנסיים האחרים.

מידע על איי לרוס

האי ממוקם בין פאטמוס לקלימנוס, והוא אי עם מפרצים יפים רבים. לאקי הוא אחד מהם, המשמש כנמל העיקרי שלה, והוא גם הגדול ביותר והבטוח ביותר באיים הדודקאנסיים. ללא הרים גבוהים, אבל עם הרבה צמחיה, עצי אורן בעיקר, יש בו שטח של 53 ק"מ רבועים, וקו חוף של 71 ק"מ. יש באי אוכלוסיה של יותר מ8000 תושבים שרובם מרוכזים בלאקי, ושלושה יישובים אחרים שמחוברים זה לזה: פלטאנוס המהווה את הבירה, אגיה מרינה שבה נמצא הנמל השני של האי, ופנטלי. פלטנוס היא עיר הבירה של האי, והיא בנויה בצורת אמפי-תיאטרון מתחת לטירה המרשימה, והבתים המסורתיים שלה, בסמטאות הצרות הציוריות, נתיבים קטנים. האוסף הארכיאולוגי נשמר בבית העירייהובמקום גבוה באי, על המדרונות של הטירה, ישנו כנסיה ישנה שנקראת אגיה פרסקווי. הטירה בהחלט שווה ביקור. משם ניתן להתרשם מקו החוף שנראה כמו תחרה, חופי החול היפים והים הכחול. מהכיכר של פלטאנוס מורד הרחוב מוביל לאחר כ500 מטרים לאגיה מרינה הציורית, הנמל השני של האי. אפשר לראות שם כמה שרידים מהעיר העתיקה. שתי ההתיישבויות התחברו יחד. בדרום לפלטאנוס נמצא היישוב השלישי, פנטלי, שנמצאת בחלקו האחורי של המפרץ בעל אותו השם ובו יש גם חוף חולי. כל שלושת היישובים האלה התחברו יחד כשמפעם לפעם בתים נבנו בין שני היישובים בשטח טבעי. הנמל העיקרי של האי הוא לאקי, הממוקם במפרץ הסגור והמאובטח שלה. בניינים גדולים, רחובות רחבים, והרבה צבע ירוק נותנים לו מראה שונה לחלוטין מהכפרים האחרים שאתם צריכים לראות בביקור ברוס. אלינדה הוא יישוב חוף יפה עם חול, ים ומים צלולים. הוא נמצא 3 קילמוטרים צפון-מערב מפלטאנוס ומאחורי מפרץ אלינדה(או אגיה מרינה). בצד המערבי של המפרץ ומאוד קרוב לשם, נמצא המפרץ ששמו גורן עם שני חופים מרהיבים שנקראים קוקאליס ודרימונס. באיזור זה ניתן לראות גם את אגיוס איסידרוס הציורית והמרשימה. בקצה הצפוני של לרו סיס פרת'ני והממפרץ עם אותו השם שם בכניסה נמצא האיון(אי קטן) ארקנג'לוס. הוא נמצא 9 קילומטר מפלטאנוס ויש שאומרים שהמקדש של פרת'נוס ארטמיס נבנה מאיפה שלקחו את שמו כיום. צ'רוקמבוס היא התיישבות עתיקה לים הים הצד בדרומי ביותר באי, 8 קילומטר מפלטאנוס. הוא שוכן בצד האחורי של המפרץ הצר עם אותו השם ויש לו חוף עם מים צחים צלולים ונוצצים.

ההיסטוריה של לרוס

לרוס עוד מיושבת מהתקופה הפרה היסטורית. תושביה הראשונים היו ככל הנראה הפלסגיאנים, הללגים והקיראנים. לאחר מכן הגיעו הדוריאנים והם הוגלו ע"י הלוניאנים. מאותו הזמן יאילך לרוס הייתה קשורה מאוד לערים הלוניאניות, בפרט מילטוס. לאחר מכן כבשו הפרסים את האי, שנסגו אחרי התבוסה שלהם ליוון. בשנת 1316 האבירים של סיינט ג'ון הפכו להיות שליטי האי. משנת 1455-1527, היו התקפות חוזרות ונשנות של פיראטים שכוונתם הייתה לכבוש את האי. בשנת 1522 האי נכבש ע"י הטורקים ונשאר תחת שלטונם עד שנת 1821 כשפרצה מלחמת העצמאות של יוון והאי הפך לחלק מיוון החופשיה. בשנת 1912 לרוס נכבשה ע"י האיטלקים כמו שאר האיים הדודקנסיים. השלטון האיטלקי הסתיים בשנת 1943 כשהגרמנים השתלטו על האי. בתקופת הכיבוש האיטלקי עבודות מיגון חשובות בוצעו ומתקנים צבאיים נבנו באי. עיר חדשה מוצרה בלאקי, עם ארכיטקטורה מיוחדת משלה, שהייתה ייחודית באירופה של בין המלחמות. האי לרוס לבסוף התאחד עם יוון בשנת 1948. הנמל של סקאלה הפך לנמל העיקרי, והבטוח ביותר בכל האיזור. מחסנים גדולים נבנו, וגם טירות ואחוזות גדולות על מנת להגן על האי מפיראטים. בשנת 1659 הורסים את האי ובשנת 1669 האי נכבש ע"י הטורקים. האי פאטמוס לבסוף שוחררה בשנת 1948 והתאחדה יחד עם שאר יוון.

אתרי תיירות
  • המנזר של פגאניה(הגברת שלנו ביוונית)
  • הקאפלה של אגיוס איסידרוס שנמצאת באלינדה ונבנתה על איון.
  • הכנסיה של פנאגיה טיס גורלומטס שנבנתה במאה ה-14
  • המנזרים של אגיוס סופרוניוס ואגיהוי סרנדה שבאלינדה.
  • הכנסיות של רגיוס ספירידונאס, אגיוס זכריאס, אגיוס לואניס טו ת'אולוגו, ואגיוס גיורג'יוס שנמצאות בכניסה למפרץ של לאקי.
  • מבצר רומאי ששמו "בורצי" בכניסה לנמל של אגיה מרינה.
  • "הטירה של פלטאנוס"- נבנתה על חורבות עתיקות בימי הביזאנטיים. חפירות גילו קבר מהמאה ה7 לפנה"ס.
  • "פלאיוקאסטרו" - חלקים מהחומה העתיקה של אקרופוליס מהמאה ה4 לפנה"ס ששרדו.

איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס איי לרוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]