מאנטליה

שכירת סירות גולט והפלגות מאנטליה

מחוז אנטליה המציע את המסתורין של העבר, כיום, נקרא בימינו "הריביירה הטורקית" בכלל היופי הטבעי והארכיאולוגי. אנטליה הוא המקום בו הים, השמש, היסטוריה וטבע מהווים הרמוניה מושלמת אשר בתוכה נכלל החוף הכי צלול והכי יפה בים התיכון. העיר עדיין משמרת את חשיבותה כמרכזית במהלך היסטורית החוף הדרומי במדינה, בנוסף למראות הטבעיים היפים. העיר המיתולוגית שאירחה את האלים והאלילות מציגה עכשיו את סודותיה ותפארותיה לאנושות.

אנטליה וסביבתה היא מרכז תיירותי חשוב וראוי לציון בחוף הים התיכון, עם האקלים המושלם וההרמוניה הנפלאה של מראות ארכיאולוגים, היסטוריים וטבעיים אשר זמינים במשך כל השנה.

איך להגיע לאנטליה

אפשר להגיע לאנטליה כמעט מכל עיר במדינה, ואפילו מערים קטנות, ישנן חברות הסעה שמגיעות לאנטליה.

באנטליה קיים נמל תעופה בינלאומי אשר יכול לקשר אותך עם ערים מרכזיות. יש בנמל התעופה מתקנים מודרניים כגון חדרי המתנה, מסעדות, בר-קפה ומרכז קניות.

למבקרים אשר מגיעים לאנטליה ברכב, המרחק מהערים והעיירות הסובבות הם להלן:

פיניקה: 120 ק"מ

קס: 190 ק"מ

פאטייה: 200 ק"מ

קלקאן: 200 ק"מ

גוצ'ק: 225 ק"מ

שדה התעופה דלאמאן: 250 ק"מ

מרמריס: 325 ק"מ

בודרום: 430 ק"מ

מהי העונה הטובה ביותר?

בין סוף יולי ותחילת ספטמבר, טורקיה עמוסה במיוחד בשיא הקיץ, ומביאה אלפים לאזורי החוף. ימי יולי ואוגוסט הם ארוכים וחמים והלילות חמימים. חודשי יוני, תחילת יולי וכל חודש ספטמבר מציעים שילוב עדיף, עם ימים חמימים ולילות קרירים. בספטמבר, המים יכולים להיות חמימים במיוחד במקומות מסוימים.

אקלים

האזור מוגן מרוחות הצפון על ידי הרי הטאורוס. באנטליה יש אקלים ים תיכוני עם קיצים חמים ויבשים וחורפים מתונים וגשומים. בערך 300 ימים בשנה הם שמשיים.
באנטליה זורחת השמש בערך 3000 שעות בשנה. טמפרטורת מי הים משתנה בין 15 °C (59 °F) בזמן החורף, ו 28 °C (82 °F) בזמן הקיץ.
טמפרטורת האוויר הגיע לשיא של 45 °C (113 °F) בחודש יולי, ושיא נמוך של 4 °C (25 °F) בחודש פברואר.
טמפרטורת האוויר הממוצעת משתנה בין הטמפרטורה הנמוכה לסביבות 30 °C (86 °F).

היסטוריה של אנטליה

אנטליה ממוקמת במערב האזור הים תיכוני. בתקופה העתיקה, היא כיסתה את כל פמפיליה ( = ארץ כל השבטים). למדינה באמת מגיעה השם הזה, מכיוון שהיא היתה עדה לתרבויות רצופות רבות במהלך ההיסטוריה. במאה הראשונה לפני הספירה, מלך פרגמום – אטלוס, ציווה על אנשיו למצוא את המקום הכי יפה בעולם. הוא רצה למצוא את "גן עדן עלי אדמות" לאחר חיפוש ארוך ברחבי העולם, הם מצאו את האדמה הזו ואמרו "זה חייב להיות "גן עדן" והמלך אטלוס ייסד את העיר וקרא לה "אטלייה" . מאז, עמים רבים שמו את עיניהם על העיר. כאשר הרומאים השתלטו על ממלכת פרגמום, אטלייה הפכה לעיר רומאית יוצאת דופן, שהקיסר הרומאי הדריאן ביקר בשנת 130 לספירה. קשת נבנתה לכבודו והיא שווה לצפייה. לאחר מכן הגיעו הביזנטים, ולאחר מכן הטורקים. הסלג'וקים השתלטו על העיר ב1207 ושינו את שמה לאדלייה, ובנו את מסגד יבלי מינרה. העותמנים באו לאחר הסלג'וקים ולבסוף, בתוך הרפובליקה הטורקית העיר הפכה לעיר טורקית ונמל חשוב. אנטליה גדלה באופן מהיר מאז 1960 ואוכלוסייתה מונה 1,146,109 תושבים על פי המפקד של שנת 1990.

סיור באתרים

קירות העיר: הקשת לזיכרון הדריאן ומגדל השעון הם מדהימים ונמצאים מזמן התקופה ההלניסטית.

קלייצ'י: זהו גרעין העיר אשר חבק תרבויות שונות במהלך השנים. הוא עכשיו משומר והפך למרכז תיירותי אטרקטיבי עם מלונות, מסעדות, מתקני קניות ובידור. בקלייצ'י שומרו על המאפיינים הארכיאולוגים העתיקים המקוריים. מרינת הנמל שומרה בשלמותה והיא שווה ביקור. פעולות השימור בקלייצ'י זכו לפרס "תפוח הזהב" – האוסקר של התיירות.

מוזיאון אנטליה: מוזיאון זוכה פרסים ואחר ממוזיאוני הארכיאולוגיה הכי חשובים בעולם. זהו גם המוזיאון היחיד בטורקיה עם מחלקות ילדים המציגות אנדרטאות מושכות לילדים.

השער של הדריאן: קשת השיש הקישוטית הזו נבנתה במאה השנייה לפני הספירה על ידי הרומאים, לכבוד הקיסר הדריאן. זהו האזור הכי מדהים בכל אזור פמפיליה העתיקה.

המסגד השבור: בעבר היה כנסיה ביזנטית, בהמשך הומר למסגד.

יבלי מינרה: המסגד המחורץ מהמאה ה-13 נבנה על ידי הסלג'וקים. מקושט ברעפים כחולים כהים וטורקיז, המסגד בהמשך הפך לסמל העיר.

ערים עתיקות

תרמסוס: זוהי עיר פיסידיאנית עם שאריות השוק (אגורה), תיאטרון ואודאון. לעיר יש מוניטין של הנקרופוליס הכי מרשים באזור הים התיכון, 35 ק"מ צפון מערב לאנטליה.

פרג'ה: 18 ק"מ צפון מזרח מאנטליה. העתיקות מפוזרות בין שתי גבעות, התיאטרון על אחת והאקרופוליס על השניה. על פי האגדה, העיר נבנתה על ידי שלושת גיבורי טרויה.

סיליון: 34 ק"מ מאנטליה, לכיוון אלניה. העיר ממוקמת בין אספנדוס ופרג'ה וקיימת מאז המאה הרביעית לפני הספירה.

אספנדוס: אחת הערים הפמפיליות הכי חשובות. היא ממוקמת בנקודה שבה נהר קופרו פוגש את הים. פעם היא היתה מרכז מסחרי ונמל חשוב, בעלת מוניטין של מגדלי הסוסים הטובים בעולם. האודאון, הבזיליקה, הגלריה והמזרקות שוות צפייה.


מאנטליה מאנטליה מאנטליה מאנטליה

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]