איי פאטמוס

איי פאטמוס

שיוטי גולט לאי פאטמוס

פאטמוס מכונה ירושלים של האי האגאי, והוא האי הקדוש של הנוצרים שבו הייתה כתובה האפוקליפסה של יוחנן. מבריה של איי הדודקאנסיים יוכלו להתפצל ל2 קבוצות, כשהקבוצה הראשונה מגיעה עדיין לאי בגלל המשמעות הדתית שלה והקבוצה השניה מגיעה לאי כדי להנות מחופיה היפים ונהדרים, מהשלווה והאופי הייחודי של האי ואנשיו. פטמוס הוא אי שקט בלילה, אבל ביום-יום עמוסה בעצירות של ספינות שייט רבות שהפכו את האי למקום תיירותי. פאטמוס הוא אי מרהיב עם חופים גדולים ונוף ייחודי. זהו אי שהתיירות עד לאחרונה הייתה נמוכה, אך גדלה בהתמדה וכיום היא כבר נחשבת גדולה. אל תחמיצו את חגיגות חג הפסחא היווני אורתודוקסי הייחודיות שבו תיהיה לכם הזדמנות לראות את השחזור של הסעודה האחרונה של ישו. כמו כן תוכלו לעשות ציוד ברחובות הצרים של הורה או צ'ורה ולצפות בשקיעה בגבעת קסטלי.

מידע על האי פאטמוס

"הירושלים של הים האגאי", או האי הקדוש הם שני הדרכים לכנות את האי פטמוס. האי מתאפיין בחופים מנזר שנבנה במאה ה-11 שהוא המקום החשוב ביותר האי. הבניה של המנזר החלה במאה ה-11. המתחם שלו מוקף בקירות מסיביים ובחומות שהגנו על הכנסיה הראשית ועוד חמישה קאפלות. האוצר היוצא דופן שלו מכיל סמלים ביזאנטיים, כלי קודש, רקמות מהמאה ה-9 וחפצים יקרי ערך אחרים, ואילו בתי הספרייה מכילים קלפים ומסמכים עם חותמות פטריארכליים, מסמכים מבוארים, כתבי יד, וספרים ישנים ונדירים. בקאפלה המוקדשת "לגבירתנו" ניתן לראות ציורי קיר שצויירו בין 1210-1220. פאטמוס, הממוקמת בין לארוס לאיקאריה, הוא אי הררי עם אדמה סלעית ושפע של מפרצונים קטנים. ישנו מרחק אנכי של 161 מייל מפיראוס. המבצר המלכותי- מנזר שמקיף את הגבעה מעל הנמל, ומוקף ע"י בתים לבנים מרובעים בצבע לבן. שמחלחלים במורד ההר יוצרים את הכיר של צ'ורה. ספינות מגיעות למזח פאטמוס בנמל של האי סקאלה, מקום תוסס עם בתים לבנים, חצרות פרחוניות, טברנות המגישות דגים, בתי מלון, מסעדות, בתי קפה וחנויות. מצפון לסקאלה נמצא הכפר קמבוס, הממוקים בין עצים וירק, והוא נחשב ע"י רבים כחוף הטוב ביותר באי. ישנם קילומטרים של מסלולים ושבילים מסביב לפאטמוס, מנזרים רבים וכנסיות אחרות על מנת שתוכלו לחקור אותם. ישנם גם כמה כפרים אחרים ששויה מבט. כפר הים של גריקוס הוא רק 5 ק"מ מסקאלה ויש בו כמה טברנות טובות מאוד. מקומות אחרים ששווים ביקור בפטמוס הם: קסטלי, שנמצאת כ20 דק הליכה במעלה ההר מהמרכז ששם ניתן לראות את הנוף העוצר נשימה, ובמיוחד את השקיעה המרהיבה(ישנה גם קאפלה קטנה בפסגת ההר שבו ניתן לראות שרידים של החומה ההלניסטית). לפקס- שהוא אחד העמקים הפוריים ביותר של האי, ומייצר המון פירות וירקות. סירות מסקאלה ייקחו אתכם לטיולים יומיים לאיים הקרובים כמו פורני, ארקי, ליפסי ומראטי.

ההיסטוריה של האי פאטמוס

ע"פ המיתולוגיה תושביה הראשונים של האי פאטמוס היו אלוהי הים נפטון ופאטמוס או פאנטוס שהייתה לא אחרת מהאלה דיאנה. תושביה הראשונים היו בשנת 3000 לפנה"ס היו הקארסים ולאחריהם הדוריאנים והלואנים. הרבה יותר מאוחר, כאשר הרומאים שלטו בפטמוס, האי הפך למקום שבו אנשים נשלחים לגלות. ב-95 לספריה סיינט ג'ון שהוגלה לשם הגיע לאי וכתב את ההתגלות במערה הנמצאת למרגלות המנזר. האי המשיך והפך למקום עלייה לרגל לנוצרים. בשנת 1100 לספירה כריסטודולוס הנזיר ייסד את מנזר סיינט ג'ון. בשנת 1200 נכבש האי ע"י ונציאנים ובשנת 1537 ע"י הטורקים. החל מסוף המאה ה-16 החלו הפולשים לשגשג ממסחר ומספנות על האי. נמל סקאלה הפך לנמל הבטוח ביותר והמרכזי ביותר באיזור כולו. מחסנים גדולים נבנו, וכך גם טירות ואחוזות גדולות על מנת להגן ממתקפות הפיראטים. בשנת 1659 הונציאנים השמידו את האי ובשנת 1669 האי נפל תחת שליטה טורקית. האי פאטמוס השתחרר סוף סוף בשנת 1948 והתאחד עם שאר יוון.

אתרי תיירות

חלק מהאתרים החשובים ביותר שניתן לראות בפאטמוס הם:

המזנר של סיינט ג'ון.
המערה של אפוקליפסה.
המנזר הנשי ע"ש זודוקסוס פיגי.
קסטלי(שנמצאת בסקאלה) עם חורבות של אקרופוליס העתיקה.
הקאפלות המגוונות שמפוזרות בכל רחבי האי.
קחו לכם זמן לבקר את האיונים הקטנים של ארקי, ליפסי ומראטי.


איי פאטמוס איי פאטמוס איי פאטמוס איי פאטמוס איי פאטמוס איי פאטמוס איי פאטמוס איי פאטמוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]