איי קלימנוס

איי קלימנוס

שיוטי גולט לאי קלימנוס

קלימנוס ידועה בתור האי שבו אפשר לצלול ולמצוא ספוגים אמיתיים. למרות שלימנוס הוא איזור תיירותי מתפתח, עדיין ניתן לראות את האנשים שצוללים ומביאים את הספוגים ועדיין ניתן לחוות את האווירה המסורתית של תושבי האי. על האי היפייפה הזה של קלימנוס, ניתן לעשות הליכות מהנות, לשחות במפרצים יפים, ולגלות חופים מדהימים ביופים, כמו לדוגמא בכפר ואטי שנמצא בעמק ירוק ומרהיב. בגלל הנוף ההררי, קלימנוס היא אחת מהמקומות הכי טובים להתאמן בטיפוס הרים!
ובנוסף, רוב החופים בקלימנוס מצויידים בספורט ימי. את השקיעות המהימות מעל האי הקטן טלנדוס אסור לפספס, הם שווי ערך לשקיעות של סנטוריני!

מידע על האי קלימנוס

קלימנוס היא חלק מהאיים הדודקנסיים(קבוצה של איים הממוקמת לאורך חוף מערב טורקיה) וממוקם בין האיים של קוס ולרוס. זהו אי אטרקטיבי עם אוכלוסיה של כ12000 מתיישבים, שגרים לרוב בעירה הבירה וליד הנמל הראשי, פוטיה. קלימנוס מפורסמת בזכות תעשיית דיג הספוגים וכמעט כל הגברים הזקנים בעבר צללו כדי לתפוס ספוגים. תעשיה זו נסגרה עקב תעשיית הספוגים הים תיכוניים, בגלל שבשנת 1986 היה זיהום בספוגים והמון תושבים מתו, כמו גם הכלכלה המקומית של האי. לאחרונה התיירות עזרה קצת למקומיים, גם אם זאת רק ההתחלה של ההתקדמות, לפחות התיירים מתחילים למלא את המקום בעונות הקיץ. בגלל המספרים הנמוכים של תיירים שמבקרים באי, קלימנוס היא עדיין מאוד אותנטית והמקומיים מאוד חברותיים ונחמדים אל התיירים. זהו מצרך יקר, בנוסף לחופים המרהיבים והאווירה שמשרה רוגע על התיירים שבאים לשם להנות, ומוקסמים מהכל.


האי קלימנוס חווה סיפורים דומים כמו האיים האחרים שמתקבצים יחד לשם האיים הדודקנסיים.

קלימנוס הייתה מאוכלסת עוד מהימים הפרה-מינואים. אחרי מותו של אלכסנדר מוקדון, אחד מהיורשים, פטולמי ה-1 ממצרים, תפס שליטה על כל האיים הדודקנסיים. המתיישבים באיים היו היוונים הראשונים להמיר את דתם לנצרות בגלל שסיינט ג'ון וסיינט פול העבירו להם הטפות ומסרים של הצרות. בזמן התקופה הביזאנטית קלימנוס שגשגה כמו כל שאר האיים אבל במאה ה7 אחרי הספריה, פולשים התחילו להימשך אל הנקודות האסטרטגיות של האיים ואל נקודות החולשה שלהם. המאה ה-12, הצלבנים האבירים של סיינט ג'ון מירושלים שלטו באיים הדודקאנסיים, יחד עם האי קלימנוס. אחריהם בא השלטון הטורקי בשנת 1522 שנמשך עד שנת 1912, אז האיטלקים עלו לשלטון. כשהאיטלקים נכנעו, הגרמנים והאנגלים נלחמו על מנת לקחת שליטה על האיים הדודקנסיים. קלימנוס יחד עם שאר האיים התאחדה תחת השלטון היווני בשנת 1947.

אתרי תיירות

חלק מהאתרים החשובים ביותר בקלימנוס נמנים כאן:

  • המוזיאון הארכיאולוגי של קלימנוס(אחוזת וובאליס)
  • המוזיאון הימי
  • המוזיאון התת ימי
  • הבית המסורתי( בכביש שמוביל לאגיוס סוואס, יש מוזאיןם שנמצא בבית מסורתי וישן של האי.)

הבניין היפה הוקם מחדש ונמצאים בו חפצי קדומים.
שעות הפתיחה הם: 8.30 בבוקר עד 2 בצהריים.


איי קלימנוס איי קלימנוס איי קלימנוס איי קלימנוס איי קלימנוס איי קלימנוס איי קלימנוס איי קלימנוס

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]