איי ליפסי

איי ליפסי

שיוטי גולט לאיי ליפסי

ליפסי הוא אי זעיר המכוסה בבתים מסויידים וכנסיות קטנות עם כיפות כחולות. זהו אי שמכוניות כמעט ולא קיימות בו ושרוב החיים של המקומיים סובבים סביב הנמל של האי. ליפסי הוא אי יפה ואותנטי באיים הדודקאנסיים ששם ניתן לצפות בדייגים דגים תמנונים, שהולכים להיות מוגשים בארוחת הערב באחד מיני הרבה בתי הקפה שנמצאים בנמל הקטן.

מידע על איי ליפסי

ליפסי הוא מקבץ קטן של איים בדרום מזרח הים האגאי, הממוקם צפונית לרוס וממזרח לפטמוס. שמו של האי נלקח משמו של האי הגדול ביותר, ליפסי או ליפסוס, אשר מורכב משתי יבשות ומחובר ע"י צוואר רחב של עץ באורך 400 מטר. זהו האי המיושב היחיד עם שטח הכולל 16 ק"מ רבועים ו36 ק"מ של קו חוף. האוכלוסיה על האי מונה כ600 איש. סביב האי המרכזי ליפסו, נמצאים 24 איים ו6 פסגות סלעיות שמרכיבים קבוצת איים מרשימה. ליפסי הוא אי קטן, שקט ורגוע שלא מושך מספר תיירים רב, ולכן הוא אידאלי עבור מי שרוצה לבלות את חושפתו בשלווה ולהנות מהשמש, הים והחברה הידידותית שנמצאת על האי. גודלו של האי הוא כזה שתוכל להגיע לכל מקום באי ברגל. ההתיישבות הייחודית של האי ממוקמת במרכז האיף לאורך המפרץ המוגן היטב הנושא את שמו של האי. מאחורי הנמל נמצאת העיירה של ליפסי, עם הבתים המסויידים בלבן והתריסים הכחולים. במרכזה של העיר נמצאת הכנסיה המרשימה אג. לואניס תאולוגיס(סיינט ג'ון התאולוג) עם הכיפה הכחולה הגדולה שלה, ושני מגדלי הפעמונים. שם באולם בקומת הקרקע, נמצא האוסף הארכיאולוגי של ליפסי והוא בהחלט שווה ביקור. אחת הכנסיות הישנות והמשמעותיות ביותר שעל האי היא פאנאגיה מחארוס(המוות של מריה הקדושה), שנבנתה בסביבות שנת 1600. הכנסיה נקראת על שם סמלה המקורי של הבתולה מריה שמחזקיה את ישו צלוב בזרועותיה. הכנסייה חוגגת את חג הבתולות ב23 באוגוסט ובשביל המקומיים זהו יום שנחגג בשני הכיכרות של הכפר עם מוסיקה וריקודים מסורתיים. התיישבויות אחרות בליפסי הם: קוסליו, קצדיה, ופלאטיס גיאלוס.

ההיסטוריה של איי ליפסי

ההיסטוריה של Lipsi היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של האיים השכנים הגדולים יותר ובמיוחד זה של פטמוס. השם ליפסי הוא עתיק ואנו נתקלים בשם ליפסיה בכתובות עתיקות. בליפסי כנראה התיישבו מהתקופה הפרה היסטורית עד היום. כלי חרס וכתובות שראשיתם בתקופה הקלאסית, נמצאו בחלקים שונים של האי. בשנת 1370 לפנה"ס הקארסים התיישבו באי כאשר 170 שנה לאחר מכן, הדוריאנים השתלטו על האי בסביבות 1200 לפנה"ס. אחריהם, הלואנים תפסו את השלטון למשך כמה עשורים. שרידים וממצאים שונים שנמצאו על גבעה, מעידים כי בסביבות המאה ה4 לפנה"ס הייתה קיימת בוודאות עיירה קטנה משום שהמיקום הייתה טירה טבעית. בשנת 730 לספירה, ליפסי הפכה להיות חלק מהמדינה הביזאנטית. מאז ועד המאה ה-11 לספירה אנחנו מאבדים את העקבות של ההיסטוריה של האי, כי כמו רבים מהאיי האחרים בים האגאי, הוא היה שומם. במהלך המאה ה-11 לספירה באי פטמוס השכן, האי ניתן לסיינט קריסטודולוס(שם הוא בונה את המנזר של סיינט ג'ון התיאולוגי), יחד עם האי ליפסי.

אתרי תיירות

על האי ליפסי, האנדרטאות ששיכים לתקופה הנוצרים המוקדמת הם בעלי חשיבות רבה. ישנם שלושה קרבים גדולים של בזיליקה עם רצפת פסיפס, כנראה מהמאה ה-5, שממוקמים בקוסיילו, וגם שרידי קירות, ושרידים אדריכליים ורצפת פסיפס בקצדיה, שבו ממוקמות כיום הכניסות סיינט ספירידון וסיינט פנדליימון. הנה חלק מהאתרים החשובים שהכי שווים ביקור באי ליפסי:

  • הכנסיה על שם פנאגליה מחארוס.
  • הכנסיה על שם אגיוס לואניס תאולוגוס)הכנסיה הגדולה ביותר באי.(
  • הכנסיה על שם קימיסי טיס ת'אוטוקו)ממוקמת בנמל קטן שנקרא על שם הכניסה.(
  • כנסיה על שם פנאגיה מקוסיילו)נבנתה על היסודות של מקדש נוצרי.(
  • שני הכנסיות ע"ש סיינט ניקולאס שממקומות משני צידי הנמל.
  • הכנסיה ע"ש סיינט טאולוגוס ממוסאצ'ו.
  • הכנסיה ע"ש פרופיטיס איליאס.
  • הכנסיה ע"ש סיינט נקטריוס.

איי ליפסי איי ליפסי איי ליפסי איי ליפסי

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]