האי אסטיפלאה

האי אסטיפלאה

שיוטי גולט לאי אסטיפלאה

אסטיפלאה היא אחד מאותם איים סודיים שתיירים מעטים מאוד מגיעים אליה אבל היא מאוד פופולרית בקרב היוונים. באי היפייפה הזה שם המסורת המקומית עדיין קיימת, תאכלו המון דגים(יש שם המון מסבאות של דגים), וגם תוכלו לשחות במפרצים נטושים(כן הם עדיין קיימים!). כשאתם נמצאים באי של אסטיפלאה, אל תפספסו את הביקור לבירה של אסטיפלאה, צ'ורה, עם הבתים הלבנים היפים שלהם והטירה הונציאנית, וגם ביקור בתחנות הרוח הוא חובה. בנוסף לכך ניתן לבקר בנמל הקטן של מלטזנה, במיוחד בין השעות 7-9 בערב, כשדייגים חוזרים ומוכרים דגים טריים ישר מהסירה שלהם(ככה תוכלו לטעום מהמאכלים המסורתיים של המקומיים).

מידע על האי אסטיפלאה

אסטיפלאה היא אחד מאותם איים סודיים שתיירים מעטים מאוד מגיעים אליה אך היא מאוד פופולרית בקרב היוונים. האי המדהים הזה ממוקם ממערב לניסרוס וממזרח לאנאפי. השטח שלו הוא 97 ק"מ מרובעים, וקו החוף שלו הוא 110 ק"מ עם המון נמלים, מפרצים, ואיונים(איים קטנים). האי מכיל 2 אבנים ענקיות, ואליהם מחובר מיצר באורך של 110 מטר. ההתיישבות המרכזית של האי הוא צ'ורה שנמצאת בחוף המערבי של האי ונבנתה באותו מקום של העיר העתיקה. מעל מרכז העיר ישנם 2 כנסיות לבנות שג'ון קיריני הרביעי בנה, ויש על זה המון שירים עממיים ביוונית, כמו "המבצר של אסטרופליה". כיום העיר הורחבה עד לקו החוף עד שהיא מתחברת לנמל שפועל שם כיום שידוע בשם פרה ויאלוס. מרחק קצר מצ'ורה נמצא ליוואדי, עמק עשיר בחופים. מספקים שם המון פרי הדר טעימים ואיכותיים, ובנוסף גם פירות וירקות, והוא נגמר בחוף אידיליץ'.בצד הצפוני של האי ישנו נמל גדול ובטוח עם התיישבות קטנה שהגיעה לשיא הגידול שלה ולכן גם הצליחה לייצא חלק מהלימונים שהם גידלו. היסטוריונים אומרים שהאקלים תמיד היה נעים ונוח באי הזה, ולכן גם המאכלים מקבלים טעם מצויין. באסטיפליה גם לא תוכלו למצוא אפילו נחש אחד.

ההיסטוריה של האי אסטיפליה

לפי המיתולוגיה היוונית אסטיפליה ואירופה היו הבנות של פיניקוס ופרמידיס. תושבי בזמן הקדום היו אנשי ה"קארס" שקראו לאי "פירא"(ביוונית משמעו אש), בגלל האדמה האדמדמה שנמצאת באי.

האי היה שייך למשך שנים לאימפריה המינואית. המיקום הטוב של האי עניין לאחר מכן את הרומאים שהשתלטו עליו בשנת 1207.

הפיראט לשעבר ולאחר מכן האדמיראל של הסולטן, ברברוסה, גרם לסוף אלים של השליטה הונציאנית באי(בשנת 1537) ולאחר מכן והלאה האי ציית לחוקים של העות'מאנים והאיטלקים, עד לאיחוד שלו עם יוון אחרי מלחמת העולם השניה.

אתרי תיירות

המון חורבות והריסות של ימי הביניים נמצאים מפוזרים ברחבי האי. אתרים שניתן לראות באי כוללים את תחנות הרוח המצויירות, הבתים היחודיים הקטנים שבתוך המבצר(בשבילי קראה), החופים היפים והמפרצים הטבעיים. בתוך המבצר נמצאים 2 כנסיות ישנות, ששמם סיינט ג'ורג' והבתולה של המבצר. ולמרות זאת הדבר המרשים ביותר הוא הפסטיבל של "האישה שלנו" שנחגגת בתאריך ה15 לאוגוסט.
הטירה עם 2 הכנסיות שנמצאים בה: פאנאגיה של קסטרו ואגיוס ג'יורג'יוס- מוזיאון הארכיאולוגיה-פרה גיאלוס- טירת אגיוס לואניס- דרום מערב מקו החוף של האי- מנזר של פאנאגיה פורטאיטיסה- ליוואדי- כנסיית מגאלי פאנאגיה- פרה גיאלוס- מיזיאון אקלסיאסטיק.


האי אסטיפלאה האי אסטיפלאה האי אסטיפלאה האי אסטיפלאה

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]