בודרום

בודרום

שכירת גולט והפלגות מבודרום

בודרום היא נקודת ההתחלה האידיאלית לשייט בצד החוף האגאי של טורקיה.מפרץ גוקובה ידוע כאחד מאזורי ההפלגות הטובים ביותר באירופה. עם חופים שופי שמש, מים צלולים, שמיים כחולים מתמשכים, מעגנים טובים ואנשים חברותיים. החוף הזה מציע גיוונים רבים. יש הרבה אזורים בתוליים עשירים ביופי טבעי וישובים וכפריים לצד החופים. עדיין אפשרי לצפות במקומיים חיים את חייהם במסורת אפנת הכפר הטורקי.

המסע הכחול החל במפרץ גוקובה ביציאות הרגילות של צ'וואט שאקיר קבאגקלי עם דייגים. הוא שט למערות ומפרצים שונים במפרץ גוקובה והתאהב בכחול העמוק. הוא הפך למוכר באזור ואנשים רבים התלהבו משייט באזור, בהשראתו.

דמיין את עצמך ביאכטה נוחה, ישן על הסיפון בעומק הים. שייט לאורך חופים מרהיבים, שחייה במים חמימים וצלולים, צלילה, גלישה, דיג או מנוחה על חופים חוליים של עיירות תיירותיות ונמלים היסטוריים הם רק חלק מהאטרקציות המומלצות מקרוז כחול.

ברגע שתעזוב את הנמל, המרחב הגדול של מפרץ גוקובה יתפרס לפניך. רק באזור הזה ישנם מספיק מקומות מדהימים לבקר במשך לפחות שבוע של שיט. סדיר אדלארי (אי הנחש והטירה) מוכר בגלל החוף של קלאופטרה, שהאמונה אומרת שהוא חוף שהוכן עבור מאהבה אנטוני עם חול שיובא מצפון אפריקה. המפרצים הקרובים של קסר, סוגוט ודג'ירמן בוקו, נמצאים במזרח הרחוק של המפרץ והם כולם מעגנים מופלאים.

בהפלגה דרומה, נשמר על ידי האי היווני סימי, נמצא מפרץ היסרונו (= מפרץ המצודות), המתייחס למצודות הרבות העתיקות ואלה מימי הביניים המפוזרות מסביב לאיי המפרץ. דאקטה, שהיא הכפר הגדול ביותר במפרץ ומקום אידיאלי למנוחה בין מרמריס לבודרום, הוא מקום שווה ביקור ויחסית לא נגוע על ידי תיירים, ומאד ציורי.

איך להגיע לבודרום

טיסות צ'ארטר לשדה התעופה בודרום-מילאס יוצאות באופן תכוף משדות תעופה גדולים ברחבי העולם בין אפריל/מאי ואוקטובר/נובמבר ופחות בתכיפות בין נובמבר ואפריל.

מעבר לזה, ישנן גם הרבה חברות תעופה עם טיסות ישירות לאיסטנבול, איזמיר ואנטליה וחברות מקומיות עם טיסות סדירות ל- ומ- בודרום. הטיסה מאיסטנבול לבודרום אורכת כשעה.

מהאיים היוונים, ישנן מעבורות של חברות העברה. ארגון המעבורות של בודרום מארגן טיולים יומיים בין קוס ובודרום במשך הקיץ. בחורף, המעבורות פועלות 3 פעמים בשבוע בימי שני,רביעי ושישי. המעבורת יוצאת מבודרום ב9:00 וחוזרת מקוס ב16:30. הטיול של בודרום-קוס אורך בערך שעה. אותו הארגון גם מפעיל רחפת במשך חודשי הקיץ בכל יום מלבד ימי שני.

עבור המבקרים המגיעים לבודרום ברכב, המרחק מהערים והעיירות מסביב הוא להלן:

שדה התעופה של בודרום: 40 ק"מ
שדה התעופה של דלמאן: 200 ק"מ
שדה התעופה של איזמיר: 225 ק"מ
מרמריס: 165 ק"מ
גוצ'ק: 200 ק"מ
פאטייה: 230 ק"מ
אנטליה: 430 ק"מ

מהי העונה הטובה ביותר?

בין סוף יולי ותחילת ספטמבר, טורקיה עמוסה במיוחד בשיא הקיץ, ומביאה אלפים לאזורי החוף. ימי יולי ואוגוסט הם ארוכים וחמים והלילות חמימים. חודשי יוני, תחילת יולי וכל חודש ספטמבר מציעים שילוב עדיף, עם ימים חמימים ולילות קרירים. בספטמבר, המים יכולים להיות חמימים במיוחד במקומות מסוימים. חודשי מאי ואוקטובר מציעים תנאי שיט מצוינים והזדמנות לעשות טרקים או דיג.
אקלים


בבודרום יש אקלים ים תיכוני. בחורף, הממוצע הכי גבוה הוא15 °C (59 °F) ובקיץ 34 °C (93 °F), עם תקופות שטופות שמש. הקיץ חם ולח והחורפים מתונים ובעיקר שמשיים.

אביב, ריח פריחת פירות הדרים ממלא את האוויר, הגבעות והעמקים ירוקים עם צמחייה, וימי שמש קרירים הם אידיאלים לטיולים וסיורים. ההמולה של מספנת השקת היאכטות היא אטרקציה מרתקת ואפילו ביום הילד (23 באפריל), החגיגות הם יצירתיות, כראוי לעיר קוסמופוליטית זו.

סתיו. הסתיו מתחיל עם תחרות שיט יאכטות העץ המסורתי בבודרום אשר מתקיים כל שנה עם מאה יאכטות עשויות מעץ מלא והוא תאווה לעיניים וזמן טוב להפלגה.

הים עדיין מפתה בחומו לשחייה וזהו עונג לבקר באתרים היסטוריים וטבעיים במזג האוויר הקריר – או לקנות מציאות במכירות סוף העונה!

מידע על בודרום

בודרום היא עיר נמל במחוז מוגלא, באזור האגאי הדרום-מערבי של טורקיה. היא ממוקמת בחוף הדרומי של חצי האי בודרום, בנקודת הכניסה לתוך מפרץ גוקובה. העיר נקראה בתקופות קדומות הליקרנסוס של קאריה והייתה מוכרת עבור אירוחו של המאוסולאום של מאוסולוס – אחד משבעת הפלאים של העולם הקדום. טירת בודרום, נבנתה על ידי צלבנים במאה ה-15, משקיפה לעבור הנמל והמרינה. שטח הטירה כולל את המוזיאון לארכיאולוגיה תת-ימית, ומספר פסטיבלי תרבות במהלך השנה.

כיום בודרום היא יעד תיירותי מוכר וגם מרכז בינלאומי לשיט ביאכטות. טירת בודרום, אשר נבנתה במאה ה-15 משקיפה לעבר המרינה הבינלאומית והנמל. הטירה מארחת מספר פסטיבלי תרבות במהלך השנה.

בודרום היא קהל מזמין, צבעוני ומלא בהפתעות, לפעמים חכם בלילה צנוע, ואיש חכם רופף, לפעמים זה שיגעון לבד, זה חופש, אהבה. בודרום זה שמש, ים ואחרי הכל, זה היסטוריה....
בקיצור, בודרום היא הכל וכולם מכיוון שלכולם יש את בודרום שלהם כאן. חלק חיים בצניעות ושקט, חלק חיים בטירוף ושיגעון. בודרום היא לובן שמקבל את כל הצבעים ומפנים אותם. יורד פה באופן שונה וגם השמש זורחת ושוקעת באופן שונה. הרוח נושבת באופן שונה, הים מריח שונה. בודרום היא העיר השובבה ביותר, היהירה ביותר, האדישה ביותר, היפה ביותר, הישרה ביותר והכנה ביותר של אמא אדמה.

עם שלוש מרינות (בודרום, יאליקבאק וטורגוטרייס) שהם מרינות חופי טורקיז טורקיים עבור יאכטות.

תוכל לטעום בישולים פופולאריים שונים כאן. יוצע לך מיטב המטבח האיטלקי, תאילנדי, סיני, מקסיקני, אירופאי, טורקי ופירות-ים, החל מארוחות פשוטות ועד סעודות גורמה. בנוסף לאוכל מהיר, בתי קפה וקונדיטוריות אשר נמצאים בכל העיר. ערבים קרירים הם הזמן המתאים ביותר לקניות.

חיי הלילה בבודרום הם מלאי חיים ומגוונים כצפוי. פופ,רוק, ג'אז,פולק ומוסיקה חיה יפגשו אותך בכל מקום עד הבוקר.

ההיסטוריה של בודרום

המתיישבים הראשונים הידועים באזור בודרום היו הקאריים ואזור הנמל היה מאוכלס על ידי היוונים הדוריאנים מאז המאה השביעית לפני הספירה. העיר נפלה מאוחר יותר תחת שלטון פרסי. תחת הפרסיים, זו הייתה בירת סתרפי של קאריה, האזור שהיווה את העורף שלה וכלל את הנמל המרכזי. המיקום האסטרטגי שלה הבטיח שהיא תהנה מאוטונומיה. עדויות ארכיאולוגיות מהתקופה כמו כתבי הדאלמאקיס (קפלמקלסי) שהתגלו לאחרונה, עכשיו במוזיאון בודרום לארכיאולוגיה תת-ימית, מעיד על גאווה מסוימת [דרושה הבהרה] שתושביה פיתחו [4] תושב מקומי ידוע הוא הרודוטוס – ההיסטוריון היווני (484-420 לפני הספירה)

תת-מבנים ועתיקות ששרדו מהמוזוליאום של מאוזולוס, אחת משבעת פלאי העולם הישן בהליקרנאסוס (בודרום המודרנית).

מאוזולוס שלט בקאריה מכאן, להלכה בשם הפרסיים ובאופן עצמאי למעשה במשך רוב תקופת שלטונו בין 353 לפני הספירה. כשהוא נפטר ב353 לפני הספירה, ארטמיסיה השניה של קאריה, אשר הייתה גם אחותו וגם אלמנתו, העסיקה את הארכיטקטית היוונים הקדמוניים סאטירוס ופיתיס, ואת ארבעת הפסלים בריאקסיס, סקופס, לאוצ'רס ותימותאוס על מנת שיבנו אנדרטה וגם קבר עבורו. המילה "מוזוליאום" באה ממבנה הקבר. זהו היה מבנה דמוי-מקדש, מעוטר בתבליטים ופסלים על בסיס רחב גודל. הוא עמד במשך 1700 שנים ולבסוף נהרס ברעידת אדמה. היום רק היסודות וכמה חלקים מהפסל עדיין קיימים.

סיור באתרים

טירת בודרום והמוזיאון

אחד מהמוזיאונים לארכיאולוגיה תת ימית הטובים בעולם, הנמצא בטירה מצוינת מהמאה ה- 15 אשר נבנתה על ידי אבירי סנט ג'ון מרודוס. תערוכת הספינות הטרופות הותיקה ביותר פתוחה כעת. האטרקציה הזו מדורגת כ"חובה לראות" ברשימות של כולם.

המוזוליאום

המוזוליאום של הליקרנאסוס היה אחד משבעת פלאי העולם הישן. האתר נמצא במוזיאון באוויר הפתוח, אשר מקובל ביראת כבוד עבור הישגי הקדמונים. הפסלים המונומנטאליים הם במוזיאון הבריטי, אך ניתן לראות באתר כמה חפצים והעתקים של התבליטים..

אמפיתיאטרון

בערך 13,000 מושבי צופים, התיאטרון החל באזור מאוזולוס אבל שונה על ידי הרומאים. עם קברי סלע ממעל, האתר מספק נוף שאין דומה לו, לעיר.

שער מינדוס

השער המערבי לעיר נבנה ע"י מאוזולוס ב364 לפני הספירה, ושומר לאחרונה. מורכב מארבעה מגדלים, הוא עמד מול אלכסנדר הגדול וחייליו המקדוניים. חלקים מחומת העיר ששרדו, נמצאים תחת שימור.

המגדל העותמני

נבנה בערך בשנת 1974 על מנת להגן על צי הספינות העותמני מפלישת פיראטים, המגדל עבר שימור לאחרונה שבמהלכו נמצאו המרחצאות הרומאיות.

צלילה בבודרום

מה שהופך את בודרום למקום מעניין לצלילה הוא כמובן הים האגאי בעצמו, שהוא רגוע, פושר וחופשי מנחשולים וזרמים חזקים. צוללנים מנוסים ירגישו בסביבתם הטבעית עם מגוון של צלילה זמינה. איי געש מחוספסים מחוץ לחוף יספקו אתרים מאד מגוונים אשר כוללים טברנות, מעיינות חמים, ריפים, וקפיצות מדהימות.

עבור אלו שחדשים לצלילה, יש מספר מפרצים בטוחים באזור בודרום אשר מספקים את הרקע המושלם להיכרות עם צלילה ללא לחץ, עם טמפרטורת ים שמשתנה באופן גס בין 25 מעלות צלזיוס בקיץ ו15 מעלות צלזיוס בחורף, בודרום היא מקום נהדר לחופשת צלילה בכל זמן במהלך השנה. בודרום אף מציעה אופציות נהדרות למי שמעוניין בפריטים ארכיאולוגיים מתרבויות עתיקות, אשר יכולים להימצא כמעט בכל צלילה


בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום בודרום

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]