פטייה

פטייה

שכירת סירות גולט ושיט פטייה

פטייה היא עיר נמל טבעית במערב הים התיכון. זהו מרכז תיירותי פופולרי מאד עם יופי טבעי מדהים ועיירות לאסיאניות עתיקות. אולו דניז נחשב לחוף הכי יפה בטורקיה, ומקום פופולרי להתחלת מסעות כחולים בהפלגות יאכטות.

אם כל המקומות וכל הימים היו מוכרים כצבע, הצבע של פטייה  יהיה טורקיז. המילה טורקיז – כחול שיש בו רמיזה של ירוק, באה מהכחול שמשומש לעבודת אריח טורקית. הגוון הכי יפה של כחול הגיע והשתלב במים של אולו דניז (ים המוות). לפנות ערב, בזמן השקיעה, תוכל לתפוס צבע טורקיז שכזה ולעולם לא תוכל להסתכל על ים אחר. אם תקרא לזה כחול, אתה טועה. אם תגיד שזה ירוק, זה גם לא זה אבל זה שניהם ביחד. זה מסובך להסביר את זה במילים. הכי טוב אם תגיע ותראה את זה בעצמך ותהיה מוכה על ידי מכת ברק!

50 ק"מ מדלמאן, האזור הזה מתגאה בחופים הכי טובים. קו החוף המהמם שלו אומר שזהו המרכז ונקודת ההתחלה למספר קרוזי יאכטות וחופשות על בסיס המים.

פטייה ממוקמת בחוף הדרום מערבי של טורקיה, רק 40 דקות משדה התעופה הבינלאומי בדלמאן, הנמצא בצד הדרום מזרחי של המפרץ. רודוס נמצאת ממש ממול המפרץ – למעשה, כשהאור נמצא במקום הנכון, שזה לעתים רחוקות, אורות הערב באי היווני יכולים להיראות מהטיילת בקאליס.

פטייה  שתי מרינות. הראשונה היא המרינה העירונית (המקומית) אשר מתפרסת לכמעט קילומטר לאורך חזית הים והיא הבית להרבה סירות גולט מסחריות וסירות דיג מקומיות. תוכל גם לעגון את סירתך פה אם תיצור קשר עם אחראי הנמל בסוף העיר ליד אזור פספתור (הרובע הישן)

המרינה השניה היא מרינת היאכטות המסחריות של אזור הנופש אסא סאראי. זוהי מרינה יחסית חדשה ומלון 5 כוכבים במיקום נהדר ליד מחוז קרגוזלר פטייה.

איך להגיע פטייה

הדרך הכי מהירה להגיע פטייה  היא בשירות שדה התעופה הבינלאומי של דלמאן. טיסות ישירות רבות זמינות משדות תעופה ראשיים בחודשים אפריל/מאי ואוקטובר/נובמבר ופחות בין אמצע נובמבר ואפריל.

בנוסף, ישנן גם חברות תעופה רבות שיש להן טיסות ישירות לאיסטנבול, איזמיר ואנטליה חברות תעופה מקומיות עם טיסות סדירות ל- ומ- דלמאן. הטיסה מאיסטנבול לדלמאן אורכת כשעה.

מהאיים היוונים, ישנן מעבורות של חברות עם טיולים יומיים בין רודוס פטייה  במשך הקיץ. אותו ארגון גם מפעיל רחפת במשך חודשי הקיץ בכל יום.

עבור המבקרים המגיעים פטייה  ברכב, המרחקים מהערים והעיירות מסביב הוא להלן:

שדה התעופה של דלמאן: 50 ק"מ
שדה התעופה של בודרום: 195 ק"מ
שדה התעופה של איזמיר: 310 ק"מ
גוצ'ק: 30 ק"מ
מרמריס: 125 ק"מ
אנטליה: 210 ק"מ

מהי העונה הטובה ביותר?

בין סוף יולי לתחילת ספטמבר טורקיה עמוסה במיוחד עם שיא הקיץ אשר מביא אלפים לאזורי החוף. ימי יולי ואוגוסט הם חמים וארוכים והלילות חמימים. יוני, תחילת יולי וכל ספטמבר, מציעים שילוב עדיף, עם ימים חמימים ולילות קרירים. המים בספטמבר יכולים להיות חמים במיוחד במקומות מסוימים. חודשי מאי ואוקטובר מציעים תנאי שיט מצוינים והזדמנות לצאת לטרקינג או לדיג.

אקלים

פטייה של אקלים ים תיכוני. הממוצע בחורף הוא 15 °C (59 °F) ובקיץ 34 °C (93 °F)עם תקופות שטופות שמש. הקיץ חם ולך והחורף מתון ובעיקר שמשי.

מידע על פטייה

העיר פטייה  מתרכזת סביב הנמל ההיסטורי היכן שעדיין תוכל לסייר במסעדות הבוטיק והחנויות המקיפות את הנמל. עיר שוק סואנת, האזור הוא גן עדן לקונים ובשוק של ימי שלישי תוכל לקנות הכל החל מג'ינס מעצבים ועד לעגבניות טריות.
מוקף בהרי הטאורוס, האזור הוא המכה של גולשי הרחיפה אשר מגיעים מכל רחבי העולם על מנת לחוות נוף מהמם. החוף המפורסם אולו דניז, עם הלגונה האידילית שלו הוא אחד מהנקודות הכי מצולמות בעולם.

פאטייה היא עכשיו יעד חופשות מרכזי בטורקיה. כמיקום בפני עצמו, עיר עסוקה ונמל, אבל מוקף באשכול מיוחד של יעדים פופולרים שונים לגמרי אך במרחק של רק 15 דקות. מרקע ההרים הרגועים של אובצ'יק, לאורות וחיי הלילה של עיר המסיבות היסרונו, ההרגשה הקלאסית הרגועה של חוף קאליס והיופי הטהור של אולו דניז המפורסם בעולם. פאטייה התפתחה מכפר קטן ונמל לא חשוב ליעד סואן ופופולרי למבקרים מכל רחבי העולם – זהו גם מקום שבו בזמני עבר אנשים הגיעו להתיישב.

היסטוריה של פטייה

פאטייה עומדת באותו המקום שבו עמדה העיר העתיקה תמסוס אשר התקיימה בשנת 400 לפני הספירה. למרות שהאוכלוסייה הנוכחית בפאטייה היא בערך 25,000 אנשים, היא עדיין עמוסה והיא יעד תיירותי פופולרי, במיוחד בחודשי הקיץ השמשיים. פאטייה נוסדה כעיר ליסית למרות שכולם החל מהרומאים והביזנטים ועד העותמנים השאירו את חותמם על פאטייה במהלך השנים.

האזור הזה נמצא בלב ליסיה העתיקה וכולל אתרים הסטורים רבים ביניהם קאונוס, תלוס, פינארה ולטון ראויים במיוחד לציון. זהו אזור עם הרים תיאטרליים, חופים מהממים, נמלים קוסמופוליטיים וכפרים פשוטים.

מסביב לפאטייה, ישנם אתרי עתיקות חשובים לליסיאנים. לעבר דרום מזרח מפאטייה נמצא קסאנטוס מכפר קיניק – בירה חשובה לליסיאנים. הסביבה שלה מעוטרת בטבעיות בעוד לטון, ליד כפר קומלובה וקרוב לקסאנטוס, הוא גם מקום מעניין. לטון היתה מרכז כת במהלך התקופה הליסיאנית ועתיקות יכולים להיראות במקדש המוקד ללטו,ארתמיס ואפולו.

פתארה ליד אובגלמיס, פינארה ליד מינרה, תלוס ליד דוג'ר, קשגיאנדה ליד יסיל אוזומלו, סידימה ליד דודורגה, קארמילסוס ליד קאיה, פידנאי ליד קאבדרה, אראקסה ליד אורן, לידו ליד קאפידאג, ליסה וארסאדה ליד קאידיבי ודאדלה ליד אינליצ'ה הם אתרים חשובים אחרים לבקר באזור פאטייה.


פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה פטייה

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]