מסלולי שייט
עוזבים מ-: זמן משוער: איזור הפלגה:
מסלולי הפלגות גולט
בודרום - גוקובה - היסרונו - בודרום
מסלולי הפלגת גולט
יום 1 - בודרום
1

בודרום היא נקודת המוצא האידאלית להפלגות בים האגאי של טורקיה. מפרץ גוקובה מוכר כאחד המפרצים הטובים ביותר להפלגה באירופה. עם המון שמש בשפע, מים צלולים, שמיים כחולים, מעגנים טובים ואנשים מאוד ידותיים, החוף הזה מציע הרבה מגוון. ישנם המון מקומות שנשארו עם היופי הטבעי שלהם ובהתיישבויות וכפרים. בודרום היא עיר נמל במחוז מוגלה, בצד הדרום-מערב של היה האגאי שבטורקיה. הוא ממוקם על החוף של חצי האי בודרום הדרומית, בנקוה שבכניסה למפרץ גוקובה. העיר נקראה בימי קדם הליקרנסוס מקאריה, והייתה מפורסמת בזכות "המוזולאום של מאוסולוס" שהיא אחת משבעת פלאי עולם של הזמן הקדום. טירת בודרום, שנבנתה בידי הצלבנים במאה ה15, משקיפה על הנמל והמרינה. שטחי הטירה, כוללים מוזיאון ארכיאולוגי תת ימי וגם מארחים כמה פסטיבלים תרבותיים לאורך השנה.

תמונות מפרץ > בודרום
יום 2 - אוראק, מפרץ קוקרטמה
2

האי אורק ממוקם 10 ק"מ ממזרח לבודרום, והוא מפורסם בזכות החיים הימיים העשירים שבו ומהמים בצבע כחול קריסטל. זוהי נקודה פופולארית שבה יאכטות וסירות שנמצאת בשיט/הפלגה עוצרות בד"כ. האי משתרע ממול האיון של קרגיצ'יק ויש בו חופים מכוסים בעצי זית במורדות הנמוכים של ההרים. אין יישובים באי אבל יש מפרצונים מוגנים שתוכלו לעגון בצפון. ממזרו לאי, הים נראה כמו אקווריום. יגישו לכם תה במפרץ יליסיפטיק. ניתן לארגן סיור בכפר אופציונלי מהמפרץ למי שרוצה לחוות את החיים המקומיים.

קוקרטמה, שמוזכרת בשירי עם מקומיים, הוא צקום עצירה חשוב לפני או אחרי שחוצים את מפרץ גוקובה. מפרץ קוקרטמה מקבל את שמו מהכפרים הקטנים שממוקמים לאורכו. מפרץ קוקרטמה ממוקם בין קפסה בורנו וקרבורון והוא מקום נחמד לבלות בו את הלילה. הוא מוכר מאוד בקהילת הימאים בגלל העובדה שהוא מגן על הסירות מרוחות במיוחד מהרויות שבאות מכיוון מערב-צפון וממערב-מזרח. קו החוף של קוקרטמה הוא ארוך מאוד ויש בו המון שבילים של עצי אורן וזיתים. במקום יש כמה וכמה מסעדות מקומיות שמציעות אוכל טעים לתיירים במחירים סבירים. מבקרים גם יכולים להנות הופעות של רקדניות בטן בלילות!

תמונות מפרץ > אוראקמפרץ קוקרטמה
יום 3 - סדיר(קליאופטרה), נמל אינגליש
3

האי קליאופטרה ממוקם כ18 ק"מ צפונית למרמריס. האי קלאופטרה גם ידוע בשם סדיר, ומפורסם בזכות החופים עם החול הזהוב שלהם כשהמפורסם ביותר הוא חוף קלאופטרה וגם בזכות העיר העתיקה של סדראה. את שרידי חומות העיר ניתן לראות על האי. הוא מפורסם גם בגלל חורבות התיאטרון העתיקים שלה. יש חוף מעניין שנמצא על מפרץ קטן, מצפון מערב לאי. אם ניתן להאמין לפולקלור העממי, קליאופטרה ואנטוניוס שחו כאן והחולות הובאו על ידי ספינות מצפון אפריקה. כמו כן, הדעה הרווחת היא שחול כזה ניתן להשיג רק במצרים. החורבות בצד המזרחי של האי נמצאות עוד מעידן הרומאים. איזור התאטרון נמצא במצב טוב. בצד זה נמצא גם אגורה, איפה שאורגנו פסטיבלי האתלטיקה לזכרו של אפולו לפי היסטוריונים.

על פי המקומיים, ספינות חיל הים הבריטיות הסתתרו בנמל האנגלי במלחמת העולם השניה. בזמן הכיבוש הגרמני של האיים היוונים, שני מטוסים צבאיים בריטים עם שלדים של הטייסים התגלו ע"י צוללות טורקיות בנמל האנגלי. אנשים סבורים ששני מטוסים אלה נורו ע"י נ"מ גרמניים באיים היוונים בשנת 1942.

יום 4 - קראקסוגוט
4

קראקסוגוט הוא מפרץ יפייפה. היער מלא ברודודנדרונים(צמחים). ההרים של מלאים בעצי אורן, ויש גם יער עם עצי לבנה קרוב לחוף. העצים ביערות אלה הם די פראיים ובלתי רגילים. מומלץ מאוד לאכול במסעדות באיזור ולעשות שם הליכה. הנוף מהגבעות מאוד מרשים.

תמונות מפרץ > קראקסוגוט
יום 5 - מפרץ לונגוז, מפרץ טוזלה
5

בלונגוז יש את המפרצונים היפים ביותר במפרץ גוקובה. הם יורדים מהגבעות התלולות ומתגלגלי למורד הים ושורה של עצים מפרידים בין קווי המתאר שלה למים. כאן תוכלו להנות מהטבע במיטבו! רוחות מכות מכל הכיוונים ונותנים את התנאים המושלמים ליאכטות בגודל בינוני שמחפשות מקום עגינה במים המלוחים או באי עצמו.

טוזלו הוא כפר דייגים מקסים הידוע במסעדות שמתמחות במנות דגים טריים. יש בכפר הרבה חוות קטנות, משתלות עצים ודבוראים. המים הרדודים מושכים ציפורים וחיות בר אחרות. זהו אזור בעל יופי יוצא דופן ושחקני המשחק האצילי של המפרץ אוהבים אותו מכיוון שהוא נבחר לפיתוח מספר קורסים של המשחק.

יום 6 - שבעת האיים, פמפרץ קופרה, לונג פורט
6

אח התחנות האידאליות לעצור בהם במהלך השיט הכחול הוא בשבעת האיים, מפרץ מבודד מדרום לטוזלה. מקום זה הוא אידאלי לשחייה, צלילה, ודיג ספוגים. נופשים אוהבים לאסוף דגי צלצל וספוגים כאן. תוכלו לבקר בנמל הטבעי של קופרה או לטייל בנחת על החוף דרך החוף הדרומי ליער גולוק שבמפרץ גוקובה מול 4 איים מכוסים ביערות אורנים שופעים שהתפשטו על קילומטרים לאורך החוף ובין השניים נוצר מפרץ טבעי. תוכלו לעגון בין האיים או במפרצון ולנוח ברגיעה בכל תנאי מזג האוויר. במערב נמצא האי החשוף של מרטיל. גם בדרום וגם במזרח תמצאו חופים יפים שבו תוכלו לשחות או פשוט להירגע, ולהשתזף בשמש. איים אחרים כוללים את לונג איילנד, אי הזית, והאיים הקטנים. לא כל החופים תלולים וסלעיים, למרות שהאיים בעיקר עקרים. אך אם אתם חובבי טבע, תוכלו להנות משביל נחמד במפרץ באיזורים שמכוסים עצי אורן. המקומות עגינה החשובים ביותר ב7 האיים הם: קמלתי, נמל סינגל, נמל קרגק, נמל לונג, מפרצי דארק וגולו קופרה. כל המפרצים מחוברים זה לזה באמצעות דרכי עפר מוזרים.

תוכלו לבקר בנמל הטבעי של קופרה או לעשות הליכה בחוף דרך היער של גולוק. החוף הדרומי של מפרץ גוקובה ממול ארבעת האיים מכוסה ביערות עצי אורן ששרועים על מיילים שלמים לאורך החוף וביניהם נוצר מפרץ טבעי. ניתן לעגון בין האיים או באחד המפרצים ולנוח ולהירגע בכל תנאי מזג האוויר.

הנמל הארוך נוטה כ1000 מטרים מזרחה, הוא צר וסופו בבריכה. כניסתו ברוחב של כ130 מטרים ואחריה מתגלה מפרץ גדול. המפרצונים הקטנים מכוסים עצי אורן והמתקנים מרשימים.

יום 7 - מפרצץ מרסינצ'יק
7

אדבוגצי(מפרץ אקווריום) מקבל את שמו מהמילה אקווריום בגלל שהמים כאן כל כך צלולים. אפשר לראות לעומק 30 מטר בעין בלתי מזוינת. ישנם מפרצים קטנים בקצה בקצה המערבי של המפרץ ויחד עם המים הצלולים זאת חגיגה מושלמת לכל החושים.

תמונות מפרץ > מפרצץ מרסינצ'יק
יום 8 - פלאמוט בוקו, אינסבורון
8

פלמוטבוקו נחשב כמקום שיש בו את החופים הטובים ביותר בחצי האי דטקה. החופים קטנים אך יפים מאוד. חופים אלה מוקפים בהרים וידועים בשלווה ובאוויר הצח ונותנים את ההרגשה המושלמת של חופש. פלמוטבוקו ממוקם בקצהו של חצי האי, והוא מפורסם גם בגלל שרידיה של העיר ההיסטורית קנידוס. קנידוס ידועה בשפע של הדגים שלה. והיא ממוקמת במרחק של 12 ק"מ. המים כאן כל כך צלולים, שאנשים מאמינים שאם אתם לוקחים מחט מתחת למים עדיין תוכלו לראות אותה! תוכלו לצאת לסיור או להתענג על החופים, או שתוכלו גם לצפות במטוסים טסים. יש כל הרבה דברים לעשות בפלמוטבוקו! האנשים כאן מאוד חמים וידידותיים. האי מגלם שלום שלווה ואושר. עם אנשיה החמים הפרצופים המחייכים והיופי הטבעי העצום, פלמוטבוקו הוא אכן גן עדן קטן בזכות עצמו.

יום 9 - מפרץ אקטור, מפרץ בנצ'יק
9

בואו ותיהיו עדים לבלון החמצן הגדול בעלם באקטור. נמצא בין עצי האורן, זה בהחלט חתיכה מגן עדן. למעשה, הוא זכה בתואר "המפרץ היפה ביותר בטורקיה" ומוכח כאתר תיירות שוקק חיים. אקטור מורכב משתי יחידות, מדטקה ומקורוקבוק, והם מרוחקים 4 ק"מ אחד מהשני. מפרץ היסרונו ממוקם קרום מאוד לרצועה הצרה ביותר של חצי האי דטקה ומפריד בין מפרץ גוקובה למפרץ היסרונו. בסביבות 550 לפנה"ס הוא שימש כקו הגנה נגד הצבא הפרסי, שניסה לכבוש את המפרצים היסרונו וגוקובה ע"י חפירת מנהרה באורך ק"מ. עצם זה שהיה אי קטן בין שני המפרצים הפכה אותו למקום הגנה אסטרטגי. עם זאת למרות המאמצים הרבים, העיר נכבשה בסופו של דבר ע"י הפרסים.

ממש מעבר למפרץ סלימיה, בנצ'יק מציע מקום שקט ומוגן לעגון בו בקרב יער עצי אורן. זה אפשרי להגיע לחוף למקום עם דשא, אבל אין שם מתקנים. במפרץ בנצ'יק יש כניסה מאוד צרה אך נוף מאוד מיוחד ברגע שאתם בפנים. בנצ'יק ממוקמת בחלק הצר ביותר של חצי האי שמפריד בין מפרץ היסרונו למפרץ גוקובה אך הוא ממוקם בצד הקרוב יותר להיסרונו.

יום 10 - מפרץ אמל סאין, מפרץ אורהנייה
10

נקרא על שמו של "המלכה והשגריר של מוסיקה טורקית קלאסית", אמל סאין, המקום הזה הוא אכן יעד לחופשה נהדרת עם הריח המהפנט של עצי האורן, חופי הים הצלולים, והתצוגות המעוררות השתאות של המפרצים ואנשים חמים ומסבירי פנים.

אורהנניה נערצת ע"י המון תיירים בגלל הים הכחול העמוק שלה, ובגלל החוף האגדי של קיזקומו. תעשו מסע בכבישי הכפר המוזר הזה על מנת לגלות טירה היסטורית של האביר השחור. במפרץ זה צפים יאכטות והם נותנות תמונה ציורית מרהיבה. לכפר של אורהניייה יש הרבה מה להציע בשביל תיירים רעבים. אתם תוכלו להנות מטיול רגלי בכפר או להיות עדים ליופי של הרציפים העסוקים ששיכים לזרים ולמקומיים כאחד, או להישאר בבית נופש. תוכלו גם לחקור את התרבות המקומית והמטבח של המקומיים-אורהנייה מלאת הפתעות!

יום 11 - מפרץ סלימיה
11

האי קליאופטרה ממוקם 18 ק"מ מצפון למרמריס. האי קליאופטרה ידוע גם בשם סדיר, והוא מפורסם בחופים החוליים הזהובים שלו, ובעיר העתיקה של סדראה. ניתן לראות באי הזה את שרידיהם של החומות שהיו כאן פעם. הוא מפורסם גם בגלל חורבות התיאטרון שלה. ישנו חוף מעניין במפרץ הקטן, מצפון מערב לאי. בסיפורים העממיים מסופר כי קלאופטרה ואנטוניוס שחו פה והחול הובא עם ספינות מצפון אפריקה! אנשים סבורים כי חול כזה ניתן להשיג רק במצרים. החורבות בצד המזרחי של האי עומדות עוד מעידן הרומאים. איזור התאטרון נמצא במצב טוב. בצד זה נמצאת גם אגורה, היכן שהתקיימו פסטיבלים ואירועי אתלטיקה לכבודו של אפולו, לפי היסטוריונים.

תמונות מפרץ > מפרץ סלימיה
יום 12 - דיסרקבוקו, בוזבורון
12

דיסרקבוקו ממוקמת בין המפרץ של הים האגאי למפרץ היסרונו. ישנם המון מטיילים מבודרום ומרמריס שעוצרים כאן למנוחה, כי באיזור זה גדוש בכמה מפרצים מוגנים. בנוסף, דירסקבוקו מציע חווית שיוט נהדרת במיוחד אם אתם יוצאים לאיים והשים מסביב להיסרונו בבוקר.

בוזבורון ידועה בתעשיית הספוגים ובתעשיית בניית יאכטות הגולט. ניתן למצוא באיזור הזה את העצים הטובים ביותר ואת העובדים הטובים ביותר, ולכן החברות הגדולות בעסק מעסיקות את העובדים האיזור הזה. בוזבורון חייבת את השגשוג שלה לבניית יאכטות הגולט, שתיירים רבים באים לבקר בו בכל שנה מכל מקום בעולם.

תמונות מפרץ > דיסרקבוקובוזבורון
יום 13 - דטקה, קנידוס
13

דטקה נוסדה ע"י הדוריאנים שהשתיישבו כאן האיי הים האגאי ומדרום לחוף אפלוניה. חצי אי זה ממוקם בין הים האגאי והים המזרח תיכוני. בסופו של חצי האי, במרחק של כ38 ק"מ נמצאת העיר העתיקה של קריאן קנידוס, אשור תוארה ע"י סטראבו כ"העיר שנבנתה לאלה היפה ביותר, אפרודיטה, בחצי האי היפה ביותר". כמו כן, הוא האמין שלפני 500 שנה הפיראטים הספרדים השאירו כאן חולי צרעת למות, אך מזג האוויר הנאה של חצי האי הבריא את המצורעים. תוכלו גם לעשות טיול ברגל בנמל דטקה.

תמונות מפרץ > דטקהקנידוס
יום 14 - האי השחור, מפרץ מטאור, נמל פויראז
14

האי השחור(קראדה) ממוקם במרחק 5 ק"מ מבודרום והוא ידוע בכוח הריפוי העצום של המים הופריתיים שלו ואמבטיות הבוץ. אנשים מאמינים שהמים החמים והבוץ במפרצים גורמים לכם להיראות צעירים יותר ובריאים יותר. הטמפרטורה של המים החמים מגיעה בערך לכ29-32 מעלות וזורמת לים. כאן תיהיה לכם הזדמנות לשחות במים חמים ולטבול באמטיית בוץ.

כשתגיעו לקרעקעית הים אתם תבינו שהינכם נמצאים במפרץ מטאור. מי הים בצבע טורקיז והמפרץ ממוקם באי השחור.

מפרץ פוירז הוא מקום אידאלי לצלילה לצוללנים מנוסים וגם לטירונים שזו הפעם הראשונה שלהם. אתם תוכלו לצפות בתצורות סלע שמתחילות להופיע בעומק של כ5 מטרים ויורדים עד 20 מטרים. במסע שלכם למטה תוכלו לפגוש צלופחים, כוכבי ים, תמנונים ודגים קטנים אחרים. ניתן למצוא שברי אמפורות עתיקים באתר צלילה זה.

יום 15 - בודרום
15

בודרום היא נקודת המוצא האידאלית להפלגות בים האגאי של טורקיה. מפרץ גוקובה מוכר כאחד המפרצים הטובים ביותר להפלגה באירופה. עם המון שמש בשפע, מים צלולים, שמיים כחולים, מעגנים טובים ואנשים מאוד ידותיים, החוף הזה מציע הרבה מגוון. ישנם המון מקומות שנשארו עם היופי הטבעי שלהם ובהתיישבויות וכפרים. בודרום היא עיר נמל במחוז מוגלה, בצד הדרום-מערב של היה האגאי שבטורקיה. הוא ממוקם על החוף של חצי האי בודרום הדרומית, בנקוה שבכניסה למפרץ גוקובה. העיר נקראה בימי קדם הליקרנסוס מקאריה, והייתה מפורסמת בזכות "המוזולאום של מאוסולוס" שהיא אחת משבעת פלאי עולם של הזמן הקדום. טירת בודרום, שנבנתה בידי הצלבנים במאה ה15, משקיפה על הנמל והמרינה. שטחי הטירה, כוללים מוזיאון ארכיאולוגי תת ימי וגם מארחים כמה פסטיבלים תרבותיים לאורך השנה.

תמונות מפרץ > בודרום

אנו גאים לייצג את השכרת היאכטות המובחרות ביותר בטורקיה ויש לנו נסיון של מעל 10 שנים בזה. הצוות המובחר שלנו מוודא שההשכרה תיהיה מקצועית ותטופל מההתחלה עד הסוף בשבילכם.

Sirribir Okumus
מנהל של


תיידעו אותנו בקשר לדרישותיכם כדי שנוכר לעזור לכם למצוא את היאכטה המתאימה.

צוות תמיכה
מנהל - S.OkumusS.Okumus
מנהל
[email protected]
קשרי לקוחות - I.OkumusI.Okumus
קשרי לקוחות
[email protected]
מנהל תפעול - E.KantarmisE.Kantarmis
מנהל תפעול
[email protected]
מנהל מכירות - E.ArıE.Arı
מנהל מכירות
[email protected]
ייעוץ מכירות - A.KantarmisA.Kantarmis
ייעוץ מכירות
[email protected]
מנהל טכני - O.PorkarO.Porkar
מנהל טכני
[email protected]